منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
جراحی میکروسکوپیک واریکوسلکلینیک درمان اختلالات جنسیواریکوسل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کلیه و مجاری ادراری / تروما یا آسیب به مثانه و دستگاه ادراری

تروما یا آسیب به مثانه و دستگاه ادراری

به آسیب یا جراحتی که به اندام های تولید مثل یا ادراری وارد می شود، ترومای سیستم ادراری گفته می شود. این آسیب می تواند در پی تصادفات، ضربه و یا برخورد رخ دهد. حوادثی از جمله سقوط از ارتفاع، تصادف ماشین یا دوچرخه، مورد حمله اسلحه شیمیایی یا اسلحه های معمولی قرار گرفتن، معمولا منجر به این تروما می شوند. کلیه ها، میزنای ها، میزراه و اندام های تناسلی، از جمله اندام هایی می باشند که در این تروما دچار آسیب دیدگی می شوند. ترومای سیستم ادراری، عملکرد جنسی فرد و همچنین دفع ادراری وی را تحت تاثیر خود قرار داده و مشکلاتی برای فرد به وجود می آورد. در ادامه این مقاله به بررسی تروما یا آسیب به مثانه و دستگاه ادراری، به صورت دقیق تر می پردازیم.

کلینیک اورولوژی دکتر پیمان صالحی در اصفهان، ارائه دهنده خدمات تشخیصی - درمانی در زمینه بیماریها و اختلالات سیستم ادراری در مردان و زنان، همچنین ناتوانی جنسی و ناباروری مردان به مراجعین محترم می‌باشد. لطفا جهت رزرو نوبت و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 35548081-031 اقدام فرمایید.

شایع ترین علائم آسیب دیدگی مثانه شامل موارد زیر می شوند:

شایع ترین علائم آسیب دیدگی مجرا شامل موارد زیر می شوند:

ترومای سیستم ادراری

شایع ترین راه هایی که مثانه آسیب می بیند عبارتند از:

ترومای مثانه چگونه تشخیص داده می شود؟

روش اصلی تشخیص آسیب مثانه ، تهیه کلیشه های رادیوگرافی از مثانه پرشده با استفاده از ماده حاجب، به وسیله سوند مجرای ادراری می باشد. سپس لازم است که از مثانه خالی، کلیشه تهیه شود.

روش درمانی آسیب دیدگی مثانه چگونه می باشد؟

پس از درمان، چه عارضه هایی ممکن ایجاد شود؟

در مورد ترومای کلیه، بیش تر بدانیم:

  1. شایع ترین اندامی که در آسیب ها و ترومای دستگاه ادراری تناسلی آسیب می بیند، کلیه است. اکثر موارد آسیب کلیوی، با روش های غیرجراحی قابل درمان است.
  2. سقوط از ارتفاع، تصادف با سرعت زیاد و یا ضربه مستقیم به پهلو، می تواند منجر به آسیب دیدن کلیه شود.
  3. در روند درمان این بیماری، لازم است که به شرایط کلیه طرف مقابل و همچنین سابقه قبلی بیماری کلیوی وی توجه نمود.
  4. نخستین علامت آسیب کلیوی، وجود ادرار در خون است. توجه کنید که میزان خون در ادرار ، هیچ ارتباطی با شدت آسیب دیدگی ندارد.
  5. همانطور که پیش تر ذکر شد، درمان انتخابی در بیش تر موارد، روش های غیر جراحی است. مراقبت حمایتی، استراحت در بستر، سرم تراپی و آنتی بیوتیک، از جمله مواردی است که در درمان اولیه بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

اینستاگرام دکتر پیمان صالحی

سه ماه بعد از آسیب دیدگی، لازم است که بیماران از نظر موارد زیر پیگیری شوند:

امروزه یکی از مقولات مطرح و مورد توجه، مسئله مشکلات جنسی و فقدان عملکرد جنسی مناسب در بین زوجین است که می‌تواند موجب بسیاری از اختلافات بین همسران باشد. همشهریان گرامی در صورتی که با چنین معضلاتی روبرو هستید؛ باید به یک سکس تراپیست در اصفهان مراجعه نمایید تا با دریافت راهکارهای مناسب از این افراد، بتوانید به زندگی جنسی خود سر و سامان دهید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علل ناباروری در مردانعلل ناباروری در مردان

اگر زوجی پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری، بارور نشوند، در اصطلاح به آنها نابارور گفته می‌شود و نیاز به پیگیری دارند. دلایل بی‌شماری می‌تواند موجب ناباروری در زوجین شود که از آن جمله می‌توان به عوامل ژنتیکی، بیماری‌ها، شرایط محیطی و سبک زندگی اشاره کرد ... ادامه مطلب

عفونت کلیهعفونت کلیه

عفونت کلیه جزو موارد اورژانسی کلیه و مجاری ادراری می‌باشد که اگر اقدامات درمانی فوری صورت نگیرد، ممکن است آسیب جدی به کلیه وارد شود یا عفونت به خون گسترش یافته و موجب ایجاد عفونت‌های وخیم گردد ... ادامه مطلب

راههای درمان اختلال نعوظ در مردانراههای درمان اختلال نعوظ در مردان

اختلال نعوظ و ناتوانی در برقراری روابط جنسی، یکی از شایعترین مشکلات بین زوجین است که در صورت عدم ریشه یابی و درمان، می‌تواند پایه‌های زندگی را سست نماید ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین