منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
جراحی میکروسکوپیک ناباروریمشاوره غیر حضوریواریکوسل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / ناباروری / آیا درمان ناباروری مردان بدون هیچ اسپرمی امکان پذیر است؟

آیا درمان ناباروری مردان بدون هیچ اسپرمی امکان پذیر است؟

یکی از علل اصلی ناباروری مردان که معمولاً هیچ‌گونه علامت خاصی از خود نشان نمی‌دهد، اسپرم صفر یا آزواسپرمی (Azoospermia) نام دارد. آزواسپرمی، که ناشی از عدم وجود اسپرم در مایع منی می‌باشد، علت ۱۵ درصد از موارد ناباروری مردان و عاملی شایع در میان حدود ۱ درصد آقایان است. صفر بودن اسپرم در مردان به شرایطی گفته می‌شود که به دلایلی اعم از : اختلالات مربوط به هورمون ها و غدد (علل قبل از بیضه)، اختلالات مربوط به بیضه و فرآیند تولید اسپرم (علل بیضوی) یا انسداد در مسیر انتقال اسپرم (علل بعد از بیضه) در نتایج آزمایش اسپرموگرام هیچ اسپرمی در منی یافته نشود.

این امکان وجود دارد که صفر بودن اسپرم به علت وجود اختلالات انسدادی باشد. در این موارد بیوپسی بیضه به عنوان یکی از راه های درمان اسپرم صفر مطرح می شود که در نتیجه پزشک متخصص درمان ناباروری می تواند با استفاده از روش های مختلف نمونه برداری از بیضه، موفق به پیدا کردن اسپرم و اجرای روشهای کمک باروری نظیر آی وی اف و میکرواینجکشن شود.

کلینیک تخصصی دکتر پیمان صالحی، آماده ارائه خدمت در زمینه درمان ناباروری مردان در اصفهان به مراجعین محترم می‌باشد. برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت با شماره‌ 35548081 - 031 تماس حاصل فرمایید.

علل آزواسپرمی انسدادی:

انسداد اپیدیدیمیس:

عواملی که منجر به انسداد اپیدیدیمیس می‌شوند عبارتند از:

جراحی وازودفران:​

هنگام وازکتومی، جراح رگ‌های وازدفران را مسدود می‌کند تا جلوی حرکت اسپرم گرفته شود. البته عوامل زیر نیز ممکن است تأثیرات مشابهی داشته باشند:

انسداد مجرای انزال:​

بعضی از موارد انسدادهای مجرای انزال از زمان تولد وجود دارند (مادرزادی) که می توانند عامل آزواسپرمی باشند و سایر موارد بعدها به‌دلایل زیر بروز می‌کنند (اکتسابی):

  1. عفونت
  2. آسیب
  3. جراحی‌های قبلی
اسپرم صفر

علل آزواسپرمی غیرانسدادی

  1. تشعشعات و سموم خطرناک
  2. مصرف برخی داروها و دخانیات
  3. نوسانات هورمونی
  4. واریکوسل

امروزه یکی از مقولات مطرح و مورد توجه، مسئله مشکلات جنسی و فقدان عملکرد جنسی مناسب در بین زوجین است که می‌تواند موجب بسیاری از اختلافات بین همسران باشد. همشهریان گرامی در صورتی که با چنین معضلاتی روبرو هستید؛ باید به یک سکس تراپیست در اصفهان مراجعه نمایید تا با دریافت راهکارهای مناسب از این افراد، بتوانید به زندگی جنسی خود سر و سامان دهید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
وجود خون در ادرار نشانه چیستوجود خون در ادرار نشانه چیست

وجود خون در ادرار و دفع لخته خون یکی از موارد اورژانسی کلیه و مجاری ادراری است که نیاز به مراجعه فوری به پزشک متخصص و بررسی علل این عارضه دارد ... ادامه مطلب

عفونت کلیهعفونت کلیه

عفونت کلیه جزو موارد اورژانسی کلیه و مجاری ادراری می‌باشد که اگر اقدامات درمانی فوری صورت نگیرد، ممکن است آسیب جدی به کلیه وارد شود یا عفونت به خون گسترش یافته و موجب ایجاد عفونت‌های وخیم گردد ... ادامه مطلب

درمان تنگی مجرای ادراردرمان تنگی مجرای ادرار

هنگامی که زخم ناشی از تورم، آسیب یا عفونت، مجرای ادرار را مسدود کند یا جریان ادرار را در آن کاهش دهد، فرد به اصطلاح دچار تنگی مجرای ادرار می‌شود و ممکن است با عوارض بیشماری روبرو شود. روشهای درمانی متعددی برای مبتلایان به این عارضه وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین