منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
مشاوره غیر حضوریجراحی میکروسکوپیک واریکوسلدکتر قهرمان نژاد
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / دستگاه تناسلی مردان / علت ایجاد انحنای غیر معمول آلت تناسلی چیست؟

علت ایجاد انحنای غیر معمول آلت تناسلی چیست؟

انحنای الت جنسی مردانه یک اختلال شایع است که می تواند مشکلات زیادی برای بیمار ایجاد کند مانند مشکلات روحی و طلاق. این حالت با نام کوردی نیز شناخته می شود. کوردی یا انحنای آلت تناسلی مردان وقتی اتفاق می افتد که آلت تناسلی مرد به شدت در جهت های مختلف به ویژه بالا و پایین خم شود. این حالت در بیش تر موارد در انتهای آلت تناسلی یعنی در شکم یا نوک آن رخ می دهد. در این مقاله به بررسی دقیق تر انحنای مادرزادی یا اکتسابی آلت تناسلی در مردان می پردازیم.

همانطور که گفتیم کوردی یک اختلال شایع در میان مردان است؛ به صورتی که از هر 200 کودک پسری که متولد می شود، 1 نفر به کوردی مبتلا است.در صورتی که انحنای ایجاد شده بیش تر از 30 درجه زاویه داشته باشد، برای نزدیکی طرفین مشکل ساز است.آزاردهنده ترین نوع کوردی به سمت پایین می باشد؛ بعد از آن چپ و راست و در آخر به سمت بالا.

درمان انحنای آلت تناسلی یا کوردی در اصفهان توسط دکتر پیمان صالحی متخصص اورولوژی صورت می‌پذیرد. پل ارتباطی ما برای ارائه مشاوره به بیماران شماره‌ تلفن 35548081 - 031 می‌باشد.

انواع کوردی:

انحنای مادرزادی یا اکتسابی آلت تناسلی

چه عللی می تواند سبب ایجاد کوردی شوند؟

خم شدن آلت تناسل مردان می تواند به صورت مادرزادی یا به صورت اکتسابی ایجاد شود.

مادرزادی:

برخی از نقص های مادرزادی که سبب اختلال در رشد مناسب مجرای ادراری شوند، می توانند بیمار را به کوردی مبتلا کنند.اگر رشد آلت تناسلی مردان در زمان جنینی به طور ناگهانی متوقف شود، می تواند سبب ایجاد کوردی به صورت مادرزای شود. طبق تحقیقاتی که انجام شده، بافت هایی که در نهایت به آلت تناسلی مرد تبدیل می شوند معمولا در هفته دهم بارداری خم می شوند؛ بنابراین، درصورتی که کودک با آلت تناسلی خمیده متولد شود، می تواند نشان دهنده توقف رشد بافت ها و باقی ماندن به شکل منحنی باشد.

عمل های جراحی که روی آلت تناسلی انجام می شوند:

هرگونه عمل جراحی نامناسبی که روی آلت تناسلی انجام شود از جمله عمل های جراحی که روی مجرا انجام می شوند و یا ختنه نامناسب، می توانند سبب ایجاد کوردی در فرد شوند.

سابقه آسیب به آلت تناسلی:

آسیب های قبلی که به آلت تناسلی وارد می شوند از جمله شکستگی آلت و یا وارد شدن ضربه، می توانند سبب خم شدن آلت تناسلی شوند.

پلاک پیرونی:

شایع ترین دلیل ایجاد کوردی در مردان بیماری پیرونی می باشد.

کوردی چگونه تشخیص داده می شود؟

کوردی چگونه درمان می شود؟

تمام مردانی که به کوردی مبتلا هستند، نیاز به درمان ندارند؛ درمان برای کسانی انجام می شود که این انحنا زاویه ای بیش تر از 30 درجه داشته باشد.با توجه به اینکه عامل ایجاد کوردی چیست و این بیماری چه شدتی دارد، روش های درمان نیز متفاوت می باشد.اگر کوردی به صورت مادرزادی ایجاد شده باشد و میزان انحنای آن نیز زیاد باشد، برای اصلاح به چندین مرحله عمل جراحی نیاز است.جراحی می تواند به درمان کوردی ناشی از آسیب نیز کمک کند.

همانطور که گفتیم شایع ترین دلیل ایجاد کوردی، پلاک پیرونی است. در مراحلی که پلاک پیرونی دردناک است می توان با روش های دارویی از جمله درمان دارویی خوراکی، درمان دارویی تزریقی داخل پلاک، استفاده از Penile traction و درمان با استفاده از شوک ویو، کوردی را درمان کرد.اما در صورتی که پیرونی پیشرفت کرده و پلاک سفت شده است، روش های دارویی نمی توانند کمکی بکنند و باید از جراحی به منظور برداشت پلاک پیرونی، اصلاح کوردی با استفاده از بخیه و استفاده از پروتز، کمک گرفت.

آدرس اینستاگرام دکتر پیمان صالحی

متاسفانه درمان کوردی به ویژه از طریق روش بخیه زدن می تواند عوارضی داشته باشد:

  1. کوتاه شدن طول آلت
  2. احتمال عود انحراف آلت
  3. کاهش حس آلت
  4. اختلال در سفتی آلت

چه زمانی برای عواقب جراحی باید به پزشک اطلاع داد؟

همشهریان گرامی! برای درمان عفونت مجاری ادراری، بیماری‌های حاد و مزمن کلیه، سرطان‌های دستگاه ادراری، بزرگی پروستات، ناباروری، واریکوسل و ... به متخصص جراحی کلیه و مجاری اداری در اصفهان مراجعه نموده و از مطلوب‌ترین نتایج درمانی، برای بیماری خود بهره‌مند شوید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سندروم مثانه دردناکسندروم مثانه دردناک

سندروم مثانه درناک یا اینترستیشیال سیستیتیس، جزو بیماری‌های مزمن کلیه و مجاری ادراری می‌باشد که با علائمی مانند؛ سوزش ادرار، تکرر ادرار، حساسیت یا درد لگن و احساس درد و فشار در مثانه همراه است. شدت این علائم بسته به پیشرفت بیماری، از شخصی به شخص دیگر ممکن است متفاوت باشد ... ادامه مطلب

درمان تنگی مجرای ادراردرمان تنگی مجرای ادرار

هنگامی که زخم ناشی از تورم، آسیب یا عفونت، مجرای ادرار را مسدود کند یا جریان ادرار را در آن کاهش دهد، فرد به اصطلاح دچار تنگی مجرای ادرار می‌شود و ممکن است با عوارض بیشماری روبرو شود. روشهای درمانی متعددی برای مبتلایان به این عارضه وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ... ادامه مطلب

شایعترین علت ناباروری در مردانشایعترین علت ناباروری در مردان

اگر زوجی طی یک سال با وجود داشتن رابطه جنسی، بدون روشهای جلوگیری، بارور نشوند در تعریف ناباروری قرار می‌گیرند. در حال حاضر با استفاده از روشهای جدید درمان ناباروری، تمامی زوجهای نابارور می توانند امکان فرزند دار شدن را در داخل كشور داشته باشند ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین