منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
جراحی میکروسکوپیک ناباروریجراحی میکروسکوپیک واریکوسلمشاوره غیر حضوری
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / ناتوانی جنسی / ناتوانی مرد در دخول چه علتی دارد و چگونه درمان می شود؟

ناتوانی مرد در دخول چه علتی دارد و چگونه درمان می شود؟

زمانی که کاهش یا از بین رفتن میل جنسی در مرد دیده می شود و یا علی رغم تحریک ذهنی قدرت رسیدن به نعوظ یا سفتی کامل آلت جهت برقراری یک رابطه جنسی موفقیت آمیز وجود ندارد، فرد مبتلا به ناتوانی جنسی می باشد . طبیعی است که با گذر زمان تغییراتی در میل جنسی و توان همه مردان ایجاد می شود که اغلب در جهت ناتوانی جنسی می باشد. ناتوانی جنسی مردان امروزه به عنوان یکی از شکایت های شایع مراجعه کننده به درمانگاه ها و مطب های اورولوژی می باشد. ناتواني جنسي وضعيتي است که در آن مرد نمي تواند نعوظ پيدا کرده و قادر نيست که نعوظ خود را به مدت کافي جهت انجام نزديکي حفظ نمايد.اگر چه مشکل شايعي براي يک زوج محسوب مي گردد ولي قابل درمان نيز هست.

آنچه در این مطلب میخوانید

ناتواني در بسياري از مردان به صورت نعوظ ناقص و يا اشکال ديگر آن ديده مي شود ولي مي تواند به صورت دائمي و مزمن باقي بماند.مواردي مثل بيماري هاي مزمن، دارو ها، افسردگي، هيجان و تشويش باعث بروز انواع زودگذر آن شده و مطمئن باشيد که در صورت ابتلا به آن مجبور نيستيد تا آخر عمر با آن زندگي نماييد. کمک پزشک معالج هميشه قابل دسترسي است. پس از ملاقات با جراح کليه و مجاري ادراري که در اغلب موارد، آموزش لازم در اين گونه موارد را ديده است ، توصيه هاي لازم در اختيار شما گذاشته مي شود. مجدداً به خاطر داشته باشيد که در اغلب موارد، ناتوانی جنسی با موفقيت قابل درمان است.

دکتر پیمان صالحی، اورولوژیست، متخصص ناباروری مردان و درمان ناتوانی جنسی در اصفهان، آماده ارائه خدمات در این حوزه به مراجعین محترم می‌باشند. برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت با شماره‌های درج شده در همین صفحه تماس حاصل فرمایید و برای رزرو نوبت اینترنتی کلیک کنید.

نعوظ آلت تناسلی چگونه ايجاد مي شود؟

براي اينکه نعوظ يا راست شدن آلت تناسلي ايجاد شود، بايد قسمت هاي مختلف بدن با يکديگر هماهنگ گردد. يک مرد تنها به اين دليل که مي خواهد، نمي تواند به سادگي نعوظ پيدا کند. جهت ايجاد نعوظ هماهنگي بين روان آدمي، مغز و دستگاه اعصاب مرکزي و محيطي، هورمون هاي خوني، عروق خوني اعم از شريان و وريد جهت ورود جريان خون به داخل آلت و عدم خروج آن از آلت ضروري مي باشد.
وقتي تمام اين دستگاه ها با هم کار کنند دو جسم غاري بزرگ شبيه اسفنج موجود در داخل آلت با خون پر شده و بزرگي و سفتي آلت ايجاد مي گردد.

سبب شناسي ناتوانی جنسی

ناتواني جنسي مي تواند به علت عيوب عضوي و يا رواني ايجاد گردد.عوامل متعددي در ايجاد نعوظ اخلال ايجاد مي کنند.در ابتلاي هر کدام از اعضا و دستگاه هاي دخيل در نعوظ که در بالا ذکر شد ناتواني جنسي ايجاد مي شود.

ناتوانی مرد در دخول

علل ایجاد کننده ناتوانی و یا کم توانی جنسی کدامند؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که در نهایت می تواند باعث ایجاد ناتوانی های جنسی در آقایان شود. این مشکل خود می تواند ریشه در مشکلات دیگر داشته باشد، از جمله این موارد می تواند به اختلالات عصبی، سلامت روانی و جسمی اشاره نمود که در ادامه به معرفی و بررسی علل های ایجاد این عارضه در آقایان خواهیم پرداخت.

بررسی عوامل جسمانی:

یکی از علل اصلی در بروز اختلالات نعوظ و عدم ثبات آن می توان به عوامل جسمانی اشاره نمود این عوامل در نهایت می تواند باعث بروز این عارضه شود. از مهم ترین عوامل جسمانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. برخورداری از مشکلات قلبی
 2. داشتن کلسترول در خون به میزان بالا
 3. بسته شدن رگ های خونی
 4. وجود انواع جراحت ها در آلت تناسلی آقایان
 5. مبتلا بودن به بیماری دیابت
 6. برخورداری از اضافه وزن بسیار بالا
 7. مبتلا بودن به سندروم سوخت و ساز
 8. مبتلا بودن به بیماری پارکینسون
 9. مبتلا بودن به بیماری ام اس
 10. مصرف بیش از اندازه سیگار، قلیان و تنباکو
 11. مصرف بیش از اندازه به الکل و اعتیاد به آن
 12. عدم برخورداری از خواب کافی
 13. ایجاد عارضه های نخاعی

موارد فوق از مهم ترین عواملی هستند که در بروز اختلالات نعوظ می تواند تاثیرگذار باشد از این رو اگر به بیماری ها و امراض فوق دچار هستید این موضوع امری طبیعی است اما این تنها بررسی یک علل از چند علل تاثیرگذار در بروز این عارضه بود.

بررسی عوامل روانی:

از دیگر عواملی که می توان در فرایند ناتوانی جنسی آقایان تاثیرگذار باشد، عوامل روانی هستند که فرد را تحت الشعاع قرار می دهند. از این رو در ادامه به معرفی این علل می پردازیم:

 1. وجود استرس و فشار های ناشی از آن
 2. وجود افسردگی و فشار های ناشی از آن
 3. اضطراب، ترس، دلشوره و…

نکته:

برخی از آقایان از یک حالت و برخی نیز از هر دو حالت و عوامل اختلال زا برخوردار هستند که متاسفانه افرادی که از هر دو وضعیت رنج می برند، مشکلات آن ها کمی حاد تر است که نیاز به مراقبت های ویژه درمانی دارند.

علائم و نشانه های ناتوانی جنسی کدامند؟

چگونه ناتواني جنسي درمان مي شود ؟

ابتدا دو قدم براي حل مشکل شما وجود دارد. در قدم اول پزشک نياز دارد علت را جستجو نمايد و در قدم دوم پزشک به شما کمک مي کند که درمان مناسب را انتخاب نماييد.

پزشک چگونه علت را پيدا مي کند؟

پس از سئوالات کافي در مورد نحوه شروع و پيشرفت بيماري و حالت روحي فرد مبتلا، پزشک معاينات کامل به عمل مي آورد تا از صحت مقدار فشار خون، کار اعصاب و ساختمان آلت اطمينان حاصل نمايد.سپس ممکن است انجام آزمايش بررسي نعوظ شبانه در حالت خواب را توصيه نمايد که کمک زيادي براي افتراق علت عضوي يا رواني مي کند.در کنار آن، بررسي وضعيت هورمون ها و قند خون و يا نحوه جريان خون به داخل آلت ممکن است درخواست گردد.
در صورتي که علت مشکل شما روحي و فکري تشخيص داده شود پزشک معالج، شما را نزد روان شناس يا روان پزشک مجرب معرفي خواهد نمود.اگر علت عضوي باشد روش هاي درماني متعددي به شما پيشنهاد مي گردد که شامل قرص هاي مختلف، تزريق آمپول به داخل عضله و حتي داخل آلت، وسايل خاص براي ايجاد نعوظ مصنوعي(دستگاه وکیوم) و بالاخره عمل جراحي و گذاشتن پروتز مي باشد.مسلم است که هر يک از طرق فوق خصوصيات خاص خود دارند که منطبق با توانايي هاي شما مي تواند مؤثر واقع شود.بنابراين نگران مشکل خود نباشيد و به اميد خدا با مشاوره با پزشک اورولوژي مرتفع خواهد گشت.

درمان ناتوانی جنسی

1- بررسی دارو های مصرفی

اگر علت ناتوانی جنسی منشاء داروئی دارد مثلاً دارو های افسردگی، فشار خون و دارو های قلبی و عروقی و غیره باید در جهت تبدیل آن ها به دارو هایی که حداقل عوارض جنسی را دارند با مشورت پزشک متخصص مربوطه اقدام شود.

2- روان درمانی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی باید از نظر روان کاوی و روان درمانی از یک روانکاو برجسته استمداد کرد و فرد باید کاملا یک دروه روان درمانی را طی کند.

3- مشاوره عروقی

در موارد ناتوانی جنسی با منشاء عروقی که دو عامل شایع آن نشت وریدی و تنگی شریان آلت هستند باید مشاوره عروقی انجام شود و در صورت امکان اگر خون رسانی به آلت به علت تنگی شریان مختل شده باید محل تنگی رفع گردد. متأسفانه درمان دارویی برای موارد با منشاء نشت وریدی وجود ندارد و در موارد شدید آن باید عمل جراحی و تعبیه پروتز به عنوان درمان نهایی است.

4- درمان دارویی

5- استفاده از واکیوم

واکیوم وسیله ای است که قبل از مقاربت آلت تناسلی را داخل آن قرار داده می شود و باعث مکش خون به داخل آلت می گردد که به خاطر عوارض پوستی و غیره و عدم روش درمانی مؤثر توصیه نمی شود.

آدرس اینستاگرام دکتر پیمان صالحی

6- کاشت پروتز در داخل آلت تناسلی

کاشت پروتز در داخل آلت تناسلی امروزه به عنوان آخرین روش درمانی در ناتوانی های جنسی که به مصرف دارو جواب نداده است توصیه می شود. در این روش پروتز های قابل اتساع با پمپ و یا پلاستیکی انعطاف پذیر در داخل اجسام کاونروزا آلت کاشته می شوند و فرد موقع مقاربت و با ایجاد نعوظ مصنوعی کار خود را انجام می دهد.
از عوارض پروتز به عنوان جسم خارجی ایجاد عفونت و درد و التهاب محل مخصوصاً در بیماران دیابتی را می توان ذکر کرد.

همشهریان گرامی! برای درمان عفونت مجاری ادراری، بیماری‌های حاد و مزمن کلیه، سرطان‌های دستگاه ادراری ، بزرگی پروستات ، ناباروری ، واریکوسل و ... به متخصص جراحی کلیه و مجاری اداری در اصفهان مراجعه نموده و از مطلوب‌ترین نتایج درمانی، برای بیماری خود بهره‌مند شوید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :روح الله گلعذار [ 1402-09-23 ]
هیچ حرکت الت راندارم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علت انجام و انواع جراحی ارکیوپکسیعلت انجام و انواع جراحی ارکیوپکسی

ارکیوپکسی برای اصلاح بیضه نزول نکرده یا کریپتورکیدیسم انجام می شود، وضعیتی که در آن یک یا هر دو بیضه در موقعیت مناسب خود در کیسه بیضه نزول نکرده اند. ... ادامه مطلب

عوارض عدم درمان شکستگی آلت تناسلیعوارض عدم درمان شکستگی آلت تناسلی

درون آلت مردانه هیچ استخوانی وجود ندارد و در واقع شکستگی آلت اصطلاح عامیانه ای است که به پارگی غشای تونیکا آلبوژینه اطلاق می شود ... ادامه مطلب

تشخیص افتراقی درد کلیه و کمر دردتشخیص افتراقی درد کلیه و کمر درد

درد کلیه و کمر درد اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌ شوند.تفاوت بین کمردرد و درد کلیه شامل محل و شدت درد و هرگونه علائم همراه با آن است. ... ادامه مطلب

دکتر پیمان صالحی

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین