منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
کلینیک درمان اختلالات جنسیواریکوسلجراحی میکروسکوپیک ناباروری
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / سکس تراپی / فانتزی های جنسی غیرعادی و نادر در مردان و زنان

فانتزی های جنسی غیرعادی و نادر در مردان و زنان

این مطلب برگرفته از مطالب خانم دکتر قهرمان نژاد می‌باشد. دکتر ندا قهرمان نژاد، دکترای روانشناسی، روان درمانگر، زوج درمانگر و سکس تراپیست در اصفهان، آماده ارائه خدمات درمانی در این حوزه به مراجعین محترم می‌باشند. لطفا جهت رزرو نوبت اینترنتی و آنلاین دکتر قهرمان نژاد کلیک نمایید.

تعداد بسیار کمی از فانتزی‌های جنسی غیر معمول هستند و هم مردان و هم زنان طیف وسیعی از فانتزی‌ها را بیان می‌کنند.
نتایج یک نظرسنجی بزرگ که توسط محققان دانشگاه کبک آ تروا-ریویر و موسسه فیلیپ پینل مونترال کانادا انجام شد، نشان می‌دهد که هم مردان و هم زنان درباره تسلط و تسلیم خیال‌پردازی می‌کنند و هر دو موضوع معمولا توسط افراد یکسان گزارش می‌شود. اما تفاوت‌هایی بین جنسیت‌ها وجود دارد، به طوری که زنان کمتر تمایل داشتند به خیالات خود جامه عمل بپوشانند.
محققان می‌گویند: روشن است که قبل از برچسب زدن به یک فانتزی جنسی باید مراقب بود، زیرا اکثر 55 مورد پرسشنامه نادر یا غیرعادی نبودند.
از 1516 شرکت کننده، 799 نفر (52.7%) زن بودند که نزدیک به نسبت زن به مرد در جمعیت عمومی بزرگسالان کبک است. اکثر شرکت‌کنندگان (85.1%) خود را دگرجنس‌گرا، 3.6% خود را همجنس‌گرا و بقیه را دوجنس‌گرا توصیف کردند.
تیم تحقیقاتی نسخه اصلاح شده پرسشنامه فانتزی جنسی را به آن‌ها داده و آن را با روندهای فرهنگی و اجتماعی فعلی مطابقت داد. پرسشنامه 55 سوالی به دست آمده از شرکت کنندگان خواسته شد تا خیال پردازی‌ها را بر حسب شدت علاقه از 1 (اصلاً) تا 7 (بسیار قوی) رتبه بندی کنند. سوال آخر به صورت آزاد اجازه می‌دهد تا فانتزی‌های بیشتری جمع‌آوری شود.

دسته‌بندی فانتزی‌های جنسی:

فانتزی‌های جنسی به این صورت تعریف و دسته‌بندی می‌شد:

فانتزی‌های جنسی نادر در مردان و زنان:

دو فانتزی نادر وجود داشت:

  1. رابطه جنسی با یک کودک کمتر از 12 سال
  2. رابطه جنسی با یک حیوان

فانتزی‌های جنسی غیرعادی در زنان:

فانتزی‌های غیر معمول برای زنان عبارتند از:

فانتزی‌های جنسی

فانتزی‌های جنسی غیرعادی در مردان:

برای مردان، فانتزی‌های غیر معمول عبارتند از:

فانتزی‌های جنسی معمول در مردان و زنان:

جالب اینجاست که تنها پنج فانتزی جنسی معمولی بود:

  1. داشتن احساسات عاشقانه در طول رابطه جنسی
  2. فانتزی‌هایی که در آن فضا و مکان مهم است
  3. آن‌هایی که شامل یک مکان رمانتیک هستند
  4. دریافت رابطه جنسی دهانی
  5. برای مردان، داشتن رابطه جنسی با دو زن

آمار فانتزی‌های جنسی در مردان و زنان:

از بقیه فانتزی‌ها، 23 مورد در مردان و 11 مورد در زنان رایج بود.
نسبت قابل توجهی از زنان (28.9٪ تا 64.6٪) تخیلات در مورد تحت سلطه جنسی قرار گرفتن را گزارش کردند و نسبت‌های مشابهی در مردان مشاهده شد.
به طور کلی، مردان نمرات فانتزی جنسی بالاتری نسبت به زنان داشتند و بین دو گروه تفاوت‌های معنی‌داری وجود داشت، از جمله فانتزی‌های داشتن احساسات عاشقانه در حین رابطه جنسی، دریافت رابطه جنسی دهانی، داشتن رابطه جنسی خارج از رابطه و داشتن رابطه جنسی مقعدی .
حدود یک سوم از زنان در مورد فعالیت‌های همجنسگرایی خیال پردازی می‌کردند، علیرغم این واقعیت که تنها 19٪ خود را دوجنسگرا یا همجنسگرا می‌دانستند. برای مردان، تقریبا یک چهارم فانتزی‌های همجنسگرایی داشتند، اگرچه 89.5 درصد خود را دگرجنسگرا می‌دانستند.

اینستاگرام دکتر صالحی

سخن پایانی در مورد فانتزی‌های جنسی در مردان و زنان:

در نهایت، احتمال اینکه زنان کمتر از مردان بخواهند فانتزی‌های خود را انجام دهند، کمتر بود، به طوری که حدود نیمی از زنانی که فانتزی‌های مطیعانه داشتند، می‌گویند که نمی‌خواهند این فانتزی‌ها محقق شود.
دکتر ریچارد کروگر، دانشیار بالینی روانپزشکی، کالج پزشکان و جراحان دانشگاه کلمبیا، در شهر نیویورک می‌گوید: بسیاری از خیال پردازی‌هایی که ممکن است به غیر معمول بودن آن‌ها مشکوک شویم، در واقع توسط بخش قابل توجهی از افراد تایید شده‌اند. با این حال این به این معنی نیست که اینها در اصل آسیب هستند، بلکه فقط به این معنی است که مردم آن‌ها را دارند.
تنها راهی که می‌تواند آسیب شناسی شود این است که شامل پریشانی، اختلال در عملکرد یا اقدام بر روی یک فرد به همراه نارضایتی باشد.
واضح است که اینترنت امکان توسعه و بیان الگوهای رفتار جنسی غیر معمول را فراهم می‌کند.

کلینیک تخصصی دکتر پیمان صالحی، آماده ارائه خدمت در زمینه درمان ناباروری مردان در اصفهان به مراجعین محترم می‌باشد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با شماره‌ 35548081 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علل ناباروری در مردانعلل ناباروری در مردان

اگر زوجی پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری، بارور نشوند، در اصطلاح به آنها نابارور گفته می‌شود و نیاز به پیگیری دارند. دلایل بی‌شماری می‌تواند موجب ناباروری در زوجین شود که از آن جمله می‌توان به عوامل ژنتیکی، بیماری‌ها، شرایط محیطی و سبک زندگی اشاره کرد ... ادامه مطلب

درمان تنگی مجرای ادراردرمان تنگی مجرای ادرار

هنگامی که زخم ناشی از تورم، آسیب یا عفونت، مجرای ادرار را مسدود کند یا جریان ادرار را در آن کاهش دهد، فرد به اصطلاح دچار تنگی مجرای ادرار می‌شود و ممکن است با عوارض بیشماری روبرو شود. روشهای درمانی متعددی برای مبتلایان به این عارضه وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ... ادامه مطلب

تنگی مجرای ادرارتنگی مجرای ادرار

تنگی مجرای ادرار یکی از بیماری‌های کلیه و مجاری ادرار است؛ این بیماری ممکن است افراد را با هر سن و جنسیتی درگیر کند ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین