منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
مشاوره غیر حضوریجراحی میکروسکوپیک ناباروریواریکوسل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / دستگاه تناسلی مردان / عوارض عدم درمان واریکوسل یا واریس بیضه چیست؟

عوارض عدم درمان واریکوسل یا واریس بیضه چیست؟

بیماری واریکوسل یا واریس بیضه شایع‌ترین بیماری مردان پس از بلوغ می باشد. این بیماری بر اثر به وجود آمدن ناهنجاری در عروق بیضه به وجود می آید. ناباروری مردان ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برخی ناباروری را با بالا بودن دمای کیسه‌ بیضه یا پایین بودن سطح تستوسترون ارتباط می دهند؛ حال اینکه اغلب واریکوسل یا واریس بیضه ریشه‌ اصلی این مشکلات است.
تقریبا ۱۵ درصد از مردان، مبتلا به واریکوسل هستند همچنین ۴۰ درصد از مردان مبتلا به ناباروری نیز از واریکوسل رنج می برند. با توجه به شیوع این بیماری و عوارض احتمالی آن، لازم است افراد مبتلا به واریکوسل از عوارض عدم درمان آگاه شوند.در این مقاله قصد داریم به بررسی بیماری واریکوسل و پیامد های درمان نکردن آن بپردازیم.

بهترین تکنیک جراحی واریکوسل یا همان روش میکروسکوپیک (میکروسرجری) در اصفهان توسط دکتر پیمان صالحی متخصص اورولوژی، قابل انجام می‌باشد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 35548081 - 031 تماس حاصل فرمایید.

واریکوسل یا واریس بیضه چیست؟

رگ ها در سراسر بدن وظیفه ی انقال خون از اندام های مختلف به قلب را بر عهده دارند. در بیضه ها نیز سیاهرگ هایی جهت انجام این وظیفه وجود دارند. در این رگ ها دریچه هایی وجود دارند که موجب حرکت خون در جهت مناسب می شوند. اگر در عملکرد این دریچه ها اختلالی به وجود بیاید و مانع عملکرد درست آنها شود، خون به دلیل نیروی گرانش در کیسه‌ بیضه ها انباشه می شود. این امر موجب ابتلا به واریکوسل یا واریس بیضه می شود.
در حدود ۸۵ درصد مردان واریکوسل در بیضه‌ چپ اتفاق می‌افتد.

واریکوسل

علائم بیماری واریکوسل چیست؟

در اغلب موارد واریکوسل هیچ نشانه، علامت و دردی ایجاد نمی کند. اما نشانه هایی که ممکن است فرد مبتلا از خود نشان دهد به شرح زیراست:

تشخیص واریکوسل‌ها آسان است و بسیاری از آن ها نیازی به درمان هم ندارند؛ اما اگر واریکوسل برای فرد عارضه ای ایجاد کند، نیاز به مداخلات درمانی خواهد بود. تنها روش درمان واریکوسل در این مواقع عمل جراحی‌ است. در صورتی که نیاز به مداخله درمانی باشد، اما درمان صورت نگیرد، افراد شاهد عوارض و پیامد هایی خواهند بود.

پیامد های درمان نکردن واریکوسل یا واریس بیضه چیست؟

آیا درمان بیماری واریکوسل منجر به رفع ناباروری مردان می‌شود؟

پس از اینکه علم پزشکی ارتباط بین این بیماری با ناباروری را دریافت، پژوهش های بیشتر نشان داد که در صورت درمان این بیماری، مردان می توانند قدرت باروری خود را دوباره به دست آورند. با این حال تجارب و موارد مختلف حاکی از آن است که پس از درمان بیماری واریکوسل، فقط در بخشی از مردان، توانایی باروری دوباره باز می گردد.
در صورت تمایل به جراحی برای درمان واریکوسل به جهت محافظت از عملکرد بیضه لازم است با جراح متخصص مشورت شود. پزشکان تنها در صورتی توصیه به عمل جراحی می کنند که سود عمل بیش تر از خطرات احتمالی آن باشد.

اینستاگرام دکتر پیمان صالحی

آیا نتایج درمان بیماری واریکوسل دائمی است؟

خیر؛ اما احتمال اینکه فرد پس از دریافت درمان، نیاز مجدد به درمان پیدا کند، تقریبا کم و در حدود ۵ الی ۱۱ درصد می باشد. در این شرایط،‌ عمل جراحی برای رهایی از این بیماری توصیه می شود؛ اما همواره احتمال برگشت به شرایط قبل از عمل وجود دارد.

درمان جراحی و غیرجراحی برگشت ادرار در اصفهان توسط دکتر پیمان صالحی، متخصص اورولوژی انجام می‌پذیرد. لطفا جهت هماهنگی و تعیین وقت با شماره تلفن 35548081 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سندروم مثانه دردناکسندروم مثانه دردناک

سندروم مثانه درناک یا اینترستیشیال سیستیتیس، جزو بیماری‌های مزمن کلیه و مجاری ادراری می‌باشد که با علائمی مانند؛ سوزش ادرار، تکرر ادرار، حساسیت یا درد لگن و احساس درد و فشار در مثانه همراه است. شدت این علائم بسته به پیشرفت بیماری، از شخصی به شخص دیگر ممکن است متفاوت باشد ... ادامه مطلب

تنگی مجرای ادرارتنگی مجرای ادرار

تنگی مجرای ادرار یکی از بیماری‌های کلیه و مجاری ادرار است؛ این بیماری ممکن است افراد را با هر سن و جنسیتی درگیر کند ... ادامه مطلب

وجود خون در ادرار نشانه چیستوجود خون در ادرار نشانه چیست

وجود خون در ادرار و دفع لخته خون یکی از موارد اورژانسی کلیه و مجاری ادراری است که نیاز به مراجعه فوری به پزشک متخصص و بررسی علل این عارضه دارد ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین