منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
جراحی میکروسکوپیک ناباروریواریکوسلمشاوره غیر حضوری
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / بیماری های پروستات / جراحی پروستات نیاز به چه مراقبتهایی دارد؟

جراحی پروستات نیاز به چه مراقبتهایی دارد؟

جراحی پروستات یک جراحی نسبتاً سنگین است و بهبودی پس از آن به گذر زمان و رعایت برخی نکات نیازمند است. پس از این جراحی حداقل برای چند هفته زندگی کمی سخت خواهد بود. پس از جراحی پروستات برای مراقبت از خود و موفقیت جراحی، ضروری است دستورالعمل های زیر به دقت انجام شود:

شما می‌توانید برای درمان بزرگی پروستات به کلینیک تخصصی دکتر پیمان صالحی در اصفهان مراجعه نمایید. در این مرکز با بررسی بیماری شما و شرایطی که در آن هستید؛ بهترین روش درمانی در نظر گرفته می‌شود. اگر مایل به هماهنگی با این مرکز یا کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌باشید؛ با شماره تلفن 35548081 - 031 تماس حاصل فرمایید.

دستورالعمل های بعد از عمل

ترخیص از بیمارستان :

بیمار معمولا با توجه به اینکه عمل جراحی باز انجام داده یا عمل از راه مجرا، حدود یک تا سه روز پس از جراحی از بیمارستان مرخص می‌شود. بیمار برای مراجعه به منزل به یک همراه نیاز دارد. افرادی که تحت عمل پروستات قرار گرفته اند؛ اغلب با سوند از بیمارستان مرخص می شوند. این سوند اجازه تخلیه مداوم مثانه را به فرد می‌دهد و باید تا زمانی که پزشک مجاز بداند، در جای خود باشد.

جراح پروستات در اصفهان

حرکت و فعالیتها پس از جراحی پروستات :

مصرف داروها :

خوردن و آشامیدن پس از جراحی پروستات

نحوه پوشیدن لباس پس از جراحی :

بلافاصله پس از جراحی ، شکم شما کمی نفخ خواهد کرد. بهتر است لباس آزاد و گشاد بپوشید.

مراقبت از زخم :

پس از حمام نیاز است محل جراحی به آرامی با یک حوله تمیز خشک شود. مقدار کمی قرمزی در لبه های محل های برش و همچنین خروج مقداری مایع شفاف یا خونی از زخم طبیعی است.

بازیابی مجدد کنترل ادرار :

اکثر مردان پس از برداشتن سوند در کنترل ادرار مشکل دارند. ممکن است تا مدتها برای کنترل ادرار مشکل داشته باشید. برخی از مردان در یک هفته کنترل خود را به دست می آورند ، برخی دیگر شش ماه طول می کشد. دلسرد نشوید! تمرینات کگل می‌تواند در بازیابی کنترل ادرار به شما کمک کند. عمل پروستات مکانیسم های کنترل ادرار ثانویه شما را تحت تأثیر قرار می دهد. عضله اسفنکتر خارجی شما اکنون باید مسئولیت کنترل ادرار را به عهده بگیرد. برای تقویت این مکانیزم زمان و تلاش لازم است.

حتی بعد از گذشت چندین سال از عمل جراحی ، برخی از مردان ممکن است بی اختیاری خفیف و اضطراب ناشی از آن را تجربه کنند. با این وجود به ندرت پس از یک سال کنترل ادرار به حد قابل قبولی نخواهد رسید که در این شرایط هم روشهایی برای بهبود وضعیت وجود دارد.

روابط جنسی و انزال پس از جراحی پروستات :

پس از جراحی بیماران می‌توانند ارضا شوند اما معمولا هیچ مایعی تخلیه نمی شود و انزال نخواهند داشت. دلیل این امر آن است که در حین عمل، پروستات خارج می شود و مایع منی به داخل حفره ایجاد شده تخلیه می گردد و از آنجا وارد مثانه می شود، که به چنین حالتی انزال رتروگرید یا پسگرد گفته می شود. با این شرایط معمولا برای باروری باید از روش های کمک باروری بهره‌مندشد.

آدرس اینستاگرام دکتر پیمان صالحی

موارد حائز اهمیت و قابل توجه پس از جراحی پروستات

یبوست یا نفخ شکم

پس از جراحی ایجاد یبوست و نفخ طبیعی است و باید کنترل شود.

اسپاسم مثانه

اسپاسم مثانه معمولاً با شروع ناگهانی درد در زیر شکم و تمایل شدید به ادرار یا نشت ناگهانی ادرار از اطراف سوند همراه است. در صورت مواجه شدن با این مشکلات با پزشک خود تماس بگیرید.

تخلیه خونی در اطراف سوند یا در ادرار

هنگام فعالیت بدنی یا حرکات روده ، این امر بعد از جراحی غیرمعمول نیست. اگر فعالیت را متوقف کنید و مدت کوتاهی استراحت کنید ، این شرایط بهبود می‌یابد. در صورت عدم بهبود با پزشک خود تماس بگیرید.

تورم مچ و قسمت پایین پا

پس از جراحی پروستات، تورم در قسمت انتهایی پا غیر طبیعی نیست و جای نگرانی ندارد. تورم باید طی یک یا دو هفته برطرف شود. بلند کردن پاها در حالت نشسته کمک خواهد کرد.

درد بین رکتوم و کیسه بیضه

این درد ممکن است چندین هفته بعد از جراحی ادامه داشته باشد ، اما باید به خودی خود برطرف شود.

تورم و کبودی بیضه و آلت تناسلی

تورم و کبودی بیضه و آلت تناسلی بعد از جراحی غیر طبیعی نیست و جای نگرانی ندارد. این وضعیت معمولاً طی یک یا دو هفته به خودی خود برطرف شود.

جراحی میکروسکوپیک واریکوسل در اصفهان توسط دکتر پیمان صالحی، دارای بورد تخصصی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان، قابل انجام می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 35548081 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علل ناباروری در مردانعلل ناباروری در مردان

اگر زوجی پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری، بارور نشوند، در اصطلاح به آنها نابارور گفته می‌شود و نیاز به پیگیری دارند. دلایل بی‌شماری می‌تواند موجب ناباروری در زوجین شود که از آن جمله می‌توان به عوامل ژنتیکی، بیماری‌ها، شرایط محیطی و سبک زندگی اشاره کرد ... ادامه مطلب

تنگی مجرای ادرارتنگی مجرای ادرار

تنگی مجرای ادرار یکی از بیماری‌های کلیه و مجاری ادرار است؛ این بیماری ممکن است افراد را با هر سن و جنسیتی درگیر کند ... ادامه مطلب

التهاب مثانه یا سیستیتالتهاب مثانه یا سیستیت

التهاب مثانه را سیستیت (Cystitis) بیماری است که شیوع آن در خانم‌ها بیش از آقایان می‌باشد. این عارضه ممکن است پیامد عفونت مثانه یا سندروم مثانه دردناک و غیره باشد. اغلب افراد التهاب مثانه را همان عفونت مثانه تصور می‌کنند، که البته چنین نیست ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین