منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
جراحی میکروسکوپیک ناباروریواریکوسلجراحی میکروسکوپیک واریکوسل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کلیه و مجاری ادراری / بیماریهای مرتبط به رشته تخصصی ارولوژی

بیماریهای مرتبط به رشته تخصصی ارولوژی

بیماری های اورولوژیک بخش های خاصی از بدن را تحت الشعاع قرار می دهد. اصطلاح بیماری های اورولوژیک معرف طیف گسترده ای از امراض هستند که در زنان شامل مجرای ادرار و در مردان شامل دستگاه ادرار یا اندام تناسلی می شود. در این مطلب به معرفی برخی از شایع ترین بیماری های اورولوژِک می‌پردازیم.

کلینیک اورولوژی دکتر پیمان صالحی در اصفهان، ارائه دهنده خدمات تشخیصی - درمانی در زمینه بیماریها و اختلالات سیستم ادراری در مردان و زنان، همچنین اختلالات تناسلی، ناتوانی جنسی و ناباروری در مردان به مراجعین محترم می‌باشد. لطفا جهت رزرو نوبت و کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 35548081 - 031 اقدام فرمایید.

بررسی شایع ترین بیماری های اورولوژیک

تورم بیضه

تورم بیضه یکی از فوریت های پزشکی محسوب می‌شود که باید سریعا توسط پزشك معاینه شود. این عارضه دلایل مختلفی دارد ولی در صورت عدم رسیدگی به موقع ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای بیضه بوجود آورد.

احساس توده ای در بالای بیضه

توده بیضه یک وضعیت نسبتا شایع است که می تواند علل مختلفی داشته باشد. توده های بیضه ممکن است در مردان، پسران نوجوان یا کودکان رخ دهد و یک یا هر دو بیضه چپ و راست را درگیر کند. توده بیضه نشانه هایی از مشکلات مربوط به بیضه ها هستند و ممکن است ناشی از آسیب یا یک مشکل جدی پزشکی باشند. توده بیضه ممکن است نشانه واریكوسل باشد.

انواع بیماری های اورولوژی | متخصص اورورلوژِی در اصفهان

كجی آلت

كجی آلت چه به صورت مادرزادی و چه ثانویه دیده می شود و شدت آن متغیر می باشد. درصد کمی از مردان دچار کجی آلت تناسلی، بدون اقدامات درمانی، بهبود می‌یابند؛ و در اغلب موارد به مرور زمان، این وضعیت پایدار شده و یا تشدید می‌گردد. درمان کجی آلت تناسلی در مردان، زمانی الزامی خواهد بود؛ که این وضعیت مانع از مقاربت جنسی موفق گردد؛ و موجب اختلال در عملکرد جنسی شود.

وجود خون در منی

وجود خون در منی معمولا باعث ترس شده ولی معمولا خوش خیم می باشد. بیشتر اوقات، هیچ علتی برای خون موجود در مایع منی یافت نمی‌شود. در برخی موارد، به ویژه در بین مردان زیر ۴۰ سال، عفونت دلیل احتمالی است. عفونت معمولاً با دیگر نشانه‌ها و علائم مانند ادرار دردناک همراه است.

ناتوانی جنسی

تعریف ناتوانی جنسی عبارت است ازعدم امكان نزدیكی كه میتواند اولیه و یا ثانویه در اثر بیماری های مختلف و نیز داروها باشد.

كاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی می تواند ناگهانی و یا تدریجی باشد. این عارضه نیز دلایل متعددی دارد و ممکن است نیاز به پیگیری همزمان توسط متخصص اورولوژی و روان درمانگر داشته باشد.

صفحه اینستاگرام دکتر صالحی

انزال زودرس

انزال سریعتر از 2 دقیقه معمولا به عنوان انزال زودرس در نظر گرفته شود. بسیاری از عواملی که منجر به اختلال نعوظ می‌شوند در بروز این پدیده نیز موثرند. اما یک نکته مشترک در افرادی که هر کدام از دو اختلال گفته شده را تجربه می‌کنند وجود دارد و آن پدیده‌ای است که ما به آن دیده بانی می‌گوییم. انزال زودرس گاه میتواند بسیار شدید بوده و انزال خیلی سریع اتفاق افتد.

عدم لمس بیضه ها در محل طبیعی خود

تشخیص زودرس و درمان سریع عدم لمس بیضه ها در محل طبیعی خود در سن مناسب بسیار اهمیت دارد.

همشهریان عزیز، برای بهره‌مندی از درمان‌ بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری که هم در زنان و هم مردان مشاهده می‌شود به متخصص اورورلوژِی در اصفهان مراجعه نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فتق بیضه ها چیست؟فتق بیضه ها چیست؟

فتق یا هرنی به بیرون زدگی یا خارج شدن هر عضو بدن، از محل اصلی خود گفته می‌شود. در واقع تغییر محل اعضایی از بدن به حفره یا بافت مجاور که موجب تورم یا پارگی شود را فتق می‌گویند ... ادامه مطلب

استفاده از کاندوم بهترین روش پیشگیری از بارداری و بیماریهای مقاربتیاستفاده از کاندوم بهترین روش پیشگیری از بارداری و بیماریهای مقاربتی

کاندوم یک پوشش نازک از جنس لاتکس است که به عنوان یک روش مانعی برای جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری جنسی مورد استفاده قرار می گیرد. ... ادامه مطلب

بیماری ژنیتال وارت چیست و از کجا بفهمیم به آن مبتلا هستیم؟بیماری ژنیتال وارت چیست و از کجا بفهمیم به آن مبتلا هستیم؟

وارت تناسلی یا زگیل تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های مقاربتی است ... ادامه مطلب

دکتر پیمان صالحی

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین