منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
دکتر قهرمان نژادجراحی میکروسکوپیک ناباروریجراحی میکروسکوپیک واریکوسل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / سکس تراپی / آنچه درباره چرخه پاسخ جنسی مردان باید بدانید

آنچه درباره چرخه پاسخ جنسی مردان باید بدانید

چرخه واکنش های جنسی یا مراحل رابطه جنسی در مردان را می توان به چهار مرحله تقسیم کرد که عبارتند از:

  1. میل جنسی
  2. برانگیختگی جنسی
  3. اوج لذت جنسی یا ارگاسم
  4. مرحله آرامش و یا فرونشانی

دکتر پیمان صالحی، متخصص ناباروری مردان و اختلالات جنسی در اصفهان، آماده ارائه خدمات درمانی در این حوزه به مراجعین محترم می‌باشد. لطفا جهت مشاوره رایگان و دریافت نوبت با شماره‌های درج شده در همین صفحه تماس حاصل فرمایید.

میل جنسی

مرحله میل جنسی همچنین به عنوان مرحله تحریک یا مرحله اولیه هیجان جنسی نیز شناخته می‌شود. این مرحله اولین حلقه از چرخه جنسی در مردان است که با محرک‌های جنسی فیزیکی یا روانی مانند بوسیدن، نوازش کردن یا نگاه کردن به تصاویر شهوانی آغاز می‌شود و منجر به تحریک جنسی می‌گردد. این مرحله به مرحله برانگیختگی جنسی منجر می‌شود و بدن مرد برای مقاربت جنسی آماده می‌گردد. تعامل جسمی و عاطفی و تحریک نواحی شهوانی در طول پیش‌نوازش معمولاً باعث برانگیختگی اولیه می‌شود.

چرخه واکنش های جنسی یا مراحل رابطه جنسی در مردان

برانگیختگی جنسی

در این مرحله آلت تناسلی به صورت جزئی یا کامل، اغلب پس از تنها چند ثانیه تحریک شهوانی، به حالت نعوظ درمی‌آید. نعوظ ممکن است در طی یک مرحله برانگیختگی طولانی از بین برود و دوباره ایجاد شود. در این مرحله هر دو بیضه به بالا و سمت میان‌ دوراه کشیده می‌شوند، به ویژه در مردان ختنه شده که پوست کمتری برای استقرار نعوظ دارند.

همچنین، کیسه بیضه می‌تواند در زمان نعوظ، ضخیم و سفت شود. در طی این مرحله، اسفنکتر مجرای ادرار مردها برای جلوگیری از تداخل ادرار با مایع منی و پیشگیری از انزال پس‌رونده منقبض می‌شود و عضلات در پایه آلت تناسلی یک انقباض ریتمیک پایدار را شروع می‌کنند. در این مرحله ممکن است از آلت تناسلی مایع پیش از انزال یا منی خارج شود. همچنین در این مرحله بیضه‌ها به بدن نزدیک خواهند شد.

اوج لذت جنسی یا ارگاسم در مردان

در مردان، ارگاسم معمولاً با انزال همراه است. هر انزال با تداوم لذت جنسی به خصوص در آلت تناسلی و خاصره همراه خواهد بود. سایر احساسات ممکن است به شدت در بین ستون فقرات یا کمر احساس شود. لرزش شدید اول و دوم معمولاً بیش‌ترین احساس را دارند و بیشترین مقدار مایع منی را خارج می‌کنند. پس از آن، هر انقباض با کاهش مایع منی و احساس خفیف تر لذت همراه است.

اینستاگرام دکتر صالحی

مرحله آرامش یا فرونشانی در مردان

در مرحله آرامش جنسی آقایان، آلت تناسلی از حالت نعوظ خارج می‌شود. این اتفاق در دوره آرامش رخ می‌دهد؛ و پس از اتمام این دوره آلت شل‌تر شده و به حالت خوابیده عادی بازمی‌گردد. رسیدن به ارگاسم در طول دوره آرامش به‌طور کلی برای مردان غیرممکن است؛ و مردان برای برانگیختگی جنسی مجدد، باید از دوره آرامش یا فرونشانی عبور کنند.

هرگونه تورم و درد شدید در بیضه، به ویژه اگر به طور ناگهانی ایجاد شده باشد، مهم است و باید به طور اورژانسی پیگیری شود. کلینیک اورولوژی دکتر پیمان صالحی در اصفهان پذیرای مراجعین محترم مبتلا به مشکلات بیضه می‌باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
وجود خون در ادرار نشانه چیستوجود خون در ادرار نشانه چیست

وجود خون در ادرار و دفع لخته خون یکی از موارد اورژانسی کلیه و مجاری ادراری است که نیاز به مراجعه فوری به پزشک متخصص و بررسی علل این عارضه دارد ... ادامه مطلب

علل ناباروری در مردانعلل ناباروری در مردان

اگر زوجی پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری، بارور نشوند، در اصطلاح به آنها نابارور گفته می‌شود و نیاز به پیگیری دارند. دلایل بی‌شماری می‌تواند موجب ناباروری در زوجین شود که از آن جمله می‌توان به عوامل ژنتیکی، بیماری‌ها، شرایط محیطی و سبک زندگی اشاره کرد ... ادامه مطلب

واریکوسل چیست و چگونه درمان میشودواریکوسل چیست و چگونه درمان میشود

واریکوسل یکی از شایعترین دلایل کاهش تولید اسپرم، همچنین معیوب شدن و تقلیل کیفیت اسپرم است که منجر به ناباروری مردان می‌شود . با این وجود همه مبتلایان به بیماری واریکوسل با چنین مشکلاتی مواجه نخواهند شد و واریکوسل در باروری آنها اثرگذار نخواهد بود ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین