منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
واریکوسلکلینیک درمان اختلالات جنسیجراحی میکروسکوپیک واریکوسل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / سکس تراپی / کاهش تمایلات جنسی در خانم ها

کاهش تمایلات جنسی در خانم ها

تمایلات جنسی در خانم‌ها به طور طبیعی دچار فراز و نشیب‌هایی در طول زندگی می‌شود. یک رابطه‌ی جدید، تغییرات بزرگ در زندگی، حاملگی و غیره می‌توانند بر تمایلات جنسی خانم‌ها تاثیر بگذارند. برخی داروها نیز ممکن است به کاهش تمایلات جنسی در خانم‌ها بی انجامد.

امروزه یکی از مقولات مطرح و مورد توجه، مسئله مشکلات جنسی و فقدان عملکرد جنسی مناسب در بین زوجین است که می‌تواند موجب بسیاری از اختلافات بین همسران باشد. همشهریان گرامی در صورتی که با چنین معضلاتی روبرو هستید؛ باید به یک سکس تراپیست در اصفهان مراجعه نمایید تا با دریافت راهکارهای مناسب از این افراد، بتوانید به زندگی جنسی خود سر و سامان دهید.

علائم کاهش تمایلات جنسی در خانم‌ها

اگر فردی کمتر از شریک جنسی خود به ایجاد رابطه جنسی تمایل داشته‌باشد این موضوع به معنای وجود یک مشکل یا غیرطبیعی بودن رفتار فرد نیست، اگرچه این تفاوت خواسته‌ها و نیازها می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. به طور مشابه می‌توان گفت ممکن است که تمایلات یک فردی نسبت به مدت زمان‌های پیشین کاهش یافته‌باشد اما روابط عاطفی مستحکم‌تری را نسبت به قبل تجربه کند. بنابراین هیچ تعداد مشخصی برای بیان سلامت جنسی یک فرد وجود ندارد و این تمایلات فرد به فرد متفاوت است. در عین حال عواملی نیز وجود دارند که می‌‌توانند به کاهش تمایل جنسی در خانم‌ها منجر شوند که علائم آن‌ها می‌تواند به شکل‌های زیر بروز کند:

- بی‌علاقگی نسبت به هرگونه رابطه‌ی جنسی مانند خود ارضائی
- نداشتن یا کاهش شدید تفکرات و خیال‌پردازی‌های جنسی
- ایجاد نگرانی در فرد به دلیل نداشتن رفتارهای جنسی یا رویاپردازی‌های جنسی

دلایل کاهش تمایلات جنسی در خانم‌ها

تمایل به رفتارهای جنسی به برهمکنش‌های بسیار پیچیده‌ای بین عوامل مختلفی وابسته است مانند سلامت فیزیکی یا روانی، تجربیات، باورها و اعتقادات، سبک زندگی و سطح روابط با دیگران. در ادامه اصلی‌ترین دلایل کاهش تمایلات جنسی در خانم‌ها بیان می‌شود:

1. دلایل فیزیکی

2. تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی می توانند در مراحل زیر رخ دهند:

3. دلایل فیزیولوژیک

شرایط ذهنی فرد نیز می تواند تمایلات جنسی او را تحت تاثیر قرار دهد. از جمله‌ی عوامل شامل موارد زیر است:

- مشکلاتی در سلامت روانی مانند اضطراب یا افسردگی
- فشار عصبی مانند فشار ناشی از مشکلات مالی یا کاری
- تصویر بدنی ضعیف: تصویر بدنی به معنی درک و احساسی است که فرد از زیبایی و کشش جنسی بدن خویش دارد.
- اعتماد به نفس پایین
- تجربه آزارهای فیزیکی یا جنسی
- تجربیات گذشته‌ی منفی در مورد رفتارهای جنسی

کاهش تمایلات جنسی در خانم ها

4. مشکلات مربوط به روابط انسانی

برای بسیاری از خانم‌ها، وجود یک رابطه‌ی نزدیک احساسی برای ایجاد تمایلات جنسی ضروری است. بنابراین نبود رابطه‌ی نزدیک احساسی با شریک جنسی خود می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. از جمله‌ی مشکلات در روابط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- نبود روابط احساسی با شریک خود
- درگیری‌ها و کشمکش‌های حل‌شده
- درک نادرست از نیازها و ترجیحات جنسی افراد در روابط
- مشکلات مربوط به اعتماد به طرف مقابل

درمان کاهش میل جنسی خانم‌ها

1. آموزش جنسی

اولین راهکار، استفاده از نظرات یک سکس‌تراپ است. سکس‌تراپی می‌تواند راهنمایی‌هایی در مورد پاسخ‌های جنسی یا تکنیک‌ها به شما ارائه کند.

2. دارودرمانی

سکس‌تراپ ممکن است داروهایی که مصرف می‌کنید را بررسی کند تا مشخص شود که مشکلات جنسی به دلیل عوارض داروها است یا خیر. داروهایی مانند فلوکسیتین و پاروکسیتین می‌توانند به کاهش میل جنسی منجر شوند. داروهای جایگزین می‌توانند به بازیابی تمایلات جنسی منجر شوند.

3. هورمون‌درمانی

خشکی یا ایجاد چروکیدگی در ناحیه‌ی تناسلی خانم‌ها از علائم اصلی سندورم یائسگی ادراری-تناسلی (genitourinary syndrome of menopause) است که به ناخوشایندبودن تجربیات جنسی منجر می‌شود. برخی هورمون‌ها می‌توانند این تجربیات را کاهش داده و از بین ببرند. از جمله داروهایی که در روند هورمون‌درمانی ممکن است تجویز شوند شامل استروژن، تستوسترون، پراسترون و اوسپمی‌فن (اوسفنا) است.

صفحه اینستاگرام دکتر پیمان صالحی

4. سبک زندگی و درمان‌های خانگی

ورزش، کاهش استرس، افزایش رابطه‌ی عاطفی و روزمره با شریک جنسی، برنامه‌ریزی برای رفتارهای جنسی و نوشتن آن، ایجاد تنوع در شکل، زمان و مکان آمیزش، افزایش روابط احساسی قبل و هنگام رابطه‌ی جنسی، دوری از سیگار، دوری از داروهای روانگردان و کاهش مصرف الکل به حداقل از جمله‌ی راهکارهایی هستند که می‌توانند به افزایش تمایلات جنسی منجر شوند.

در نهایت باید توجه داشت که کاهش تمایلات جنسی میتواند به ایجاد حس بد در خود فرد و همچنین شریک جنسی او منجر شود. همچنین ممکن است در شریک جنسی فرد احساس طردشدگی ایجاد کند اما باید توجه داشت که فراز و نشیب و تغییرات تمایلات جنسی فرایندی طبیعی است که در هر دو فرد مذکر و مونث رخ می‌دهد. بهتر است در کنار استفاده از نظرات سکس‌تراپیست، به جای تمرکز و حساسیت بیش از حد به مسئله‌ی رفتار جنسی، رفتارهای عاطفی و روابط افراد در این مدت تقویت شود. بهتر است افراد پیاده‌روی کنند، مدت خواب خود را افزایش دهند، قبل از ترک منزل شریک خود را ببوسند و زمانی را برای تفریحات ساده‌ای چون رستوران اختصاص دهند.

همشهریان عزیز، برای بهره‌مندی ازدرمان‌ بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری که هم در زنان و هم مردان مشاهده می‌شود به متخصص اورولوژی در اصفهان مراجعه نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تست نعوظ شبانگاهی آلت یا ریجی اسکن چیست؟تست نعوظ شبانگاهی آلت یا ریجی اسکن چیست؟

آسیب به اعصاب یا شریان ها می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در نعوظ شود. عدم ورزش، نوشیدن الکل و سیگار کشیدن می تواند منجر به مشکلات اختلال نعوظ شود ... ادامه مطلب

واریکوسل چیست و چگونه درمان میشودواریکوسل چیست و چگونه درمان میشود

واریکوسل یکی از شایعترین دلایل کاهش تولید اسپرم، همچنین معیوب شدن و تقلیل کیفیت اسپرم است که منجر به ناباروری مردان می‌شود . با این وجود همه مبتلایان به بیماری واریکوسل با چنین مشکلاتی مواجه نخواهند شد و واریکوسل در باروری آنها اثرگذار نخواهد بود ... ادامه مطلب

درمان تنگی مجرای ادراردرمان تنگی مجرای ادرار

هنگامی که زخم ناشی از تورم، آسیب یا عفونت، مجرای ادرار را مسدود کند یا جریان ادرار را در آن کاهش دهد، فرد به اصطلاح دچار تنگی مجرای ادرار می‌شود و ممکن است با عوارض بیشماری روبرو شود. روشهای درمانی متعددی برای مبتلایان به این عارضه وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت ... ادامه مطلب

دکتر پیمان صالحی

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین