منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
دکتر قهرمان نژادجراحی میکروسکوپیک ناباروریکلینیک درمان اختلالات جنسی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / سکس تراپی / آگاهی از اصول اولیه جنسی در زندگی زناشویی با مراجعه به سکس تراپیست

آگاهی از اصول اولیه جنسی در زندگی زناشویی با مراجعه به سکس تراپیست

تاثیر زندگی جنسی سالم و کافی بر زندگی روزمره‎ انسان بسیار چشم گیر است. زندگی جنسی سالم علاوه بر رضایت روانی، تاثیرات فیزیکی و فیزیولوژیک مثبتی را به همراه دارد. تنظیم فشار خون، سلامت قلب و سیستم عروقی، کاهش استرس و اضطراب از جمله فواید زندگی جنسی سالم هستند. گاهی ممکن است به دلایل مختلفی مانند سبک زندگی، مشکلات ذهنی و روانی، مشکل در روابط اجتماعی و فردی و ... زندگی جنسی افراد دچار آسیب یا تغییرات نامطلوب شود. آسیب زندگی جنسی افراد می تواند به نوبه خود مشکلات دیگری را در پی داشته باشد.

آنچه در این مطلب میخوانید

گاهی ممکن است افراد تمایلی به حرف زدن در مورد مشکلات جنسی خود نداشته باشند و احساس کنند که این کار ناپسند یا منفی است. باید توجه داشت که باید با مشکلات جنسی مانند هر مشکل جسمی یا روانی دیگری برخورد کرد و در صورت وجود هر گونه مشکل به پزشک مربوطه مراجعه نمود.

این مطلب برگرفته از مطالب خانم دکتر قهرمان نژاد می‌باشد. دکتر ندا قهرمان نژاد، دکترای روانشناسی، روان درمانگر، زوج درمانگر و سکس تراپیست در اصفهان ، آماده ارائه خدمات درمانی در این حوزه به مراجعین محترم می‌باشند. لطفا جهت رزرو نوبت اینترنتی و آنلاین دکتر قهرمان نژاد کلیک نمایید.

سکس تراپی چیست و سکس تراپیست کیست؟

سکس تراپی شاخه ای از علم روانشناسی است که هدف آن یافتن دلایل و ریشه های مشکلات جنسی و نیز ارائه راهکارهای مناسب برای حل آنها است. علت اختلالات جنسی می تواند فیزیکی یا روانی باشد و راهکارهای درمانی نیز بر اساس علت ایجاد مشکل ارائه می شوند. مراجعه به سکس تراپیست می تواند به زوج ها کمک کند تا رابطه جنسی و فردی شاداب و راحتی را تجربه کنند.

سکس تراپیست

چه زمانی باید از سکس تراپیست کمک گرفت؟

مشکلات مختلفی ممکن است منجر شوند که فرد احساس کند نیاز به سکس تراپی دارد. در عین حال افراد نباید سعی کنند تا از بیان مشکلات جنسی خود دوری کنند زیرا مشکلات جنسی مانند هر مشکل دیگری می تواند برای هر فردی ایجاد شوند و جزوی از زندگی طبیعی افراد و زوجین هستند. شرایط مختلفی وجود دارند که می توانند منجر شوند تا فرد به سکس تراپیست مراجعه کند؛ از جمله:

زوجین از نظر جنسی احساس خستگی می کنند:

گاهی ممکن است زوجین احساس کنند که احساس رومانتیک و احساسی نسبت به همدیگه را از دست داده اند. برخی مواقع نیز ممکن است یکی از زوجین احساس کند که نیاز به رفتارهای جنسی تازه و امتحان نشده ای دارد، در حالی که همسر وی احساس راحتی با چنین رفتارهایی نداشته باشد. در این حالت مراجعه به یک سکس تراپ می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع نماید، زمینه را برای گفتگو در مورد نیازهای طرفین فراهم کند و زندگی رومانتیک و احساسی را بین زوجین را تقویت کند.

فرد دچار مشکلاتی در تحریک یا ارضای جنسی باشد:

در این حالت اولین توصیه سکس تراپ این است که فرد مورد بررسی فیزیکی و آزمایشات مرتبط قرار گیرد. این آزمایشات و بررسی ها منجر می شوند تا سکس تراپ در مورد علت مشکلات ایجادشده در زندگی جنسی فرد اطلاعات دقیق تری کسب کند و بر اساس علت ایجاد مشکلات، راهکارهای موجود را ارائه نماید. در صورتی که مشکلات فیزیکی و بیماری های زمینه ای عامل این مشکلات نباشند معمولا توصیه می شود تا افراد به جای رفتارهای جنسی به رفتارهایی مانند لمس و روابط احساسی (به جای روابط فیزیکی) روی بیاورند. در این شرایط معمولا از ارضای جنسی افراد جلوگیری می شود. پس از یک یا دو هفته رفتار لمسی و احساسی ممکن است توصیه شود تا زوجین بوسیدن و روابط دهانی مختصری را وارد رابطه خود کنند. زمان شروع و طول مدت چنین رفتارهایی بر اساس مشکلات زوجین متفاوت است و توسط سکس تراپیست مشخص می شود. این روابط به تدریج تشدید می شوند تا اینکه افراد به مرحله ای برسند که امکان رابطه ی همراه با ارضای جنسی وجود داشته باشد. در حقیقت این روش با این هدف به کار می رود که تمرکز از ارضای جنسی به سایر احساسات مانند لمس کشیده شود.

افراد دچار آسیب های جنسی شده باشند:

گاهی ممکن است فردی مورد تجاوز یا سوء استفاده جنسی قرار گرفته باشد و همین مسئله منجر به ایجاد مشکلاتی در فرد گردد. از جمله دلایل مراجعه به سکس تراپیست در این حالت این است که افراد روش مناسب برای برخورد با مشکلات یا آسیب های ایجادشده را یاد بگیرند. معمولا افراد در این حالت دچار مشکل در ایجاد صمیمیت می شوند. با این حال سکس تراپی می تواند افراد را یاری کند تا آسیب های ایجادشده را حل کنند و این اطمینان را ایجاد کند که افراد در روابط جنسی آینده ی خود دچار مشکل نشوند.

افراد احساس کنند دچار اختلالات جنسی هستند:

مشکلات و اختلالات احتمالی شامل موارد مختلفی می شوند، مثلا اختلال در ارضای جنسی که در مراجعان جوان شایع تر است، تمایل جنسی کاهش یافته و .... مشکلاتی همچون واژینیسموس (انقباضات غیرارادی ماهیچه در واژن) و دیسپارونی (درد در حین مقاربت) نیز از سایر مشکلاتی هستند که سکس تراپی می تواند راهکارهای مناسبی را برای حل آنها در اختیار مراجعان قرار دهد.

افراد به عفونت های مقاربتی مبتلا شوند:

عفونت های مقاربتی انواعی از عفونت هایی هستند که در اثر نزدیکی بین افراد منتقل می شوند. گاهی افراد آگاهی مناسبی نسبت به کنترل و رفتار با چنین وضعیتی را ندارند. سکس تراپیست می تواند به افراد کمک کند تا روشهای درمانی و کنترلی بیماری خود را یاد بگیرند، رفتارهای جنسی خود را سالم نگه دارند و از ابتلای زوجین به این بیماری ها جلوگیری کنند.

افرادی که شرایط متفاوت جنسی دارند:

گاهی به دلایل مختلف مانند مشکلات فرهنگی، ممکن است برای افرادی که شرایط جنسی متفاوتی نسبت به اکثریت جامعه را تجربه می کنند مشکلاتی ایجاد شود، برای مثال نتوانند قضاوت های سایرین را کنترل کنند و احساس کنند که مورد پذیرش جامعه نمی توانند باشند. افرادی مانند ترنس ها که از نظر شرعی و علمی مورد پذیرش هستند و راهکارهایی برای مشکلات آنان ارائه گشته است ممکن است از نظر اجتماعی دچار مشکلات مختلفی باشند. سکس تراپیست می تواند به افراد کمک کند تا روابط دوستانه و خانوادگی خود را مدیریت و بهبود بخشند. همچنین سکس تراپیست می تواند کمک کند تا افراد نسبت به شرایط ویژه ی جنسی، روانی و فیزیکی خود آگاهی مناسبی پیدا کنند.

اینستاگرام دکتر پیمان صالحی

آگاهی از اصول اولیه جنسی در زندگی زناشویی:

برخی زوجین ممکن است احساس کنند که به اطلاعات بیشتری در مورد روابط جنسی نیاز دارند. آگاهی بیشتر در این زمینه می‌تواند منجر شود تا افراد روابط صمیمانه ای را تجربه کنند و شور و اشتیاق آنان نسبت به هم افزایش یابد. باید توجه داشت که با گذشت زمان شرایط، نیازها و ویژگی های افراد نیز تغییر می کنند. این تغییرات می توانند منجر به ایجاد مشکلاتی در روابط بین زوجین شوند. برای رفع این مشکلات و یادگیری روشهای روبرویی با چنین شرایطی می توان از سکس تراپیست ها مشورت گرفت.

علاوه بر موارد ذکر شده، افرادی که شرایط زیر را دارند نیز می توانند از خدمات سکس تراپیست بهره بگیرند:

دکتر پیمان صالحی، متخصص ناباروری مردان و اختلالات جنسی در اصفهان، آماده ارائه خدمات درمانی در این حوزه به مراجعین محترم می‌باشد. برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت با شماره‌ تلفن35548081 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چه مدت می شود ادرار خود را نگه داشت؟چه مدت می شود ادرار خود را نگه داشت؟

اساساً یک خط نامرئی پر شدن در مثانه شما وجود دارد که وقتی ادرار به آن نقطه می رسد، مغز سیگنالی دریافت می کند و به شما فرمان می دهد که باید ادرار کنید. ... ادامه مطلب

علل ناباروری در مردانعلل ناباروری در مردان

اگر زوجی پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری، بارور نشوند، در اصطلاح به آنها نابارور گفته می‌شود و نیاز به پیگیری دارند. دلایل بی‌شماری می‌تواند موجب ناباروری در زوجین شود که از آن جمله می‌توان به عوامل ژنتیکی، بیماری‌ها، شرایط محیطی و سبک زندگی اشاره کرد ... ادامه مطلب

علت انجام و انواع جراحی ارکیوپکسیعلت انجام و انواع جراحی ارکیوپکسی

ارکیوپکسی برای اصلاح بیضه نزول نکرده یا کریپتورکیدیسم انجام می شود، وضعیتی که در آن یک یا هر دو بیضه در موقعیت مناسب خود در کیسه بیضه نزول نکرده اند. ... ادامه مطلب

دکتر پیمان صالحی

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین