منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
جراحی میکروسکوپیک ناباروریدکتر قهرمان نژادکلینیک درمان اختلالات جنسی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / کلیه و مجاری ادراری / درجه بندی سرطان پروستات

درجه بندی سرطان پروستات

پرستات غده‌ای با اهمیت در دستگاه تناسلی مردان می‌باشد. پیشرفت سرطان در این غده را سرطان پروستات یا کنسر پروستات می‌نامند، بیشتر سرطان‌های پروستات آرام رشد می‌کنند اما برخی دیگر از آنها رشد سریع تری دارند. سلول‌های سرطانی ممکن است از پروستات گسترش یابند و به دیگر بخش‌های بدن مانند استخوان‌ها و گروه‌های لنفاوی برسند.

علائم سرطان پروستات

این بیماری ممکن است در آغاز بدون علامت باشد و در مراحل پیشرفته تر می‌تواند مشکلاتی را در ادرار کردن به وجو آورد، خون در ادرار یا درد در ناحیهٔ لگن و کمر هنگام ادرار هم ممکن است از علائم این بیماری باشد. یک بیماری دیگر به نام هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات نیز می‌تواند علائم مشابهی با سرطان پروستات داشته باشد. اگر سرطان پرستات پیشرفت کرده باشد از علائم آن پایین آمدن سطح گلبول‌های قرمز در خون است.

اخیراً محققان مرکز تحقیقات سرطان انگلیس و بیمارستان «آدن بروک» کمبریج، با مقایسه ۲۵۰ نمونه از تومورهای پروستات، موفق به شناسایی پنج نوع متفاوت سرطان پروستات شدند. هر یک از این پنج نوع سرطان پروستات دارای امضای ژنتیکی مجزا هستند و راه درمان متفاوتی دارند.

درمان سرطان پروستات در اصفهان

درجه بندی سرطان پروستات

سرطان پروستات گرید 1

اگر سرطان پروستات در مراحل رشد اولیه باشد، به طوری که هنوز محدود به ناحیه کوچکی در خود پروستات است، در گرید 1 این بیماری قرار می‌گیرد. در این وضعیت سلول‌های سرطانی زیر میکروسکوپ بدون تهاجم مشاهده می‌شوند.

سرطان پروستات گرید 2

سرطان در این درجه شاید هنوز کوچک باشد اما ممکن است سلول‌های سرطانی زیر میکروسکوپ تهاجم داشته باشند. یا اینکه سرطانی که در این وضع وخامت قرار دارد ممکن است نسبت به نوع درجه یک بزرگتر باشد و یا رشد کرده و هر دو سمت غده پروستات را درگیر نموده باشد.

سرطان پروستات گرید 3

در این درجه از بیماری، سرطان به خارج از غده پروستات و به کیسه‌های منی و یا بافت‌های اطراف پخش شده است.

صفحه اینستاگرام دکتر صالحی

سرطان پروستات گرید 4

در چنین وضعیتی، سرطان به حدی رشد کرده که به اندام‌های اطراف همچون مثانه، غدد لنفاوی و یا به بافت‌های دور دست مانند استخوان‌ها، ریه یا دیگر اندام‌ها سرایت کرده است.

همشهریان عزیز، برای بهره‌مندی از درمان‌ بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری که هم در زنان و هم مردان مشاهده می‌شود به متخصص اورورلوژِی در اصفهان مراجعه نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :رهبر رضايي [ 1399-12-03 ]
ادرار ضعيف كامل تخليه نميشه و آلت سفت نميشه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
واریکوسل چیست و چگونه درمان میشودواریکوسل چیست و چگونه درمان میشود

واریکوسل یکی از شایعترین دلایل کاهش تولید اسپرم، همچنین معیوب شدن و تقلیل کیفیت اسپرم است که منجر به ناباروری مردان می‌شود . با این وجود همه مبتلایان به بیماری واریکوسل با چنین مشکلاتی مواجه نخواهند شد و واریکوسل در باروری آنها اثرگذار نخواهد بود ... ادامه مطلب

وجود خون در ادرار نشانه چیستوجود خون در ادرار نشانه چیست

وجود خون در ادرار و دفع لخته خون یکی از موارد اورژانسی کلیه و مجاری ادراری است که نیاز به مراجعه فوری به پزشک متخصص و بررسی علل این عارضه دارد ... ادامه مطلب

علل ناباروری در مردانعلل ناباروری در مردان

اگر زوجی پس از یک سال رابطه جنسی بدون جلوگیری، بارور نشوند، در اصطلاح به آنها نابارور گفته می‌شود و نیاز به پیگیری دارند. دلایل بی‌شماری می‌تواند موجب ناباروری در زوجین شود که از آن جمله می‌توان به عوامل ژنتیکی، بیماری‌ها، شرایط محیطی و سبک زندگی اشاره کرد ... ادامه مطلب

دکتر پیمان صالحی

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین