منو اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم - تلفن : 35548081 - 031
دکتر قهرمان نژادجراحی میکروسکوپیک ناباروریواریکوسل

واریکوسل چیست؟

تعریف واریکوسل

واریکوسل اتساع و پیچ خوردگی غیر طبیعی شبکه وریدی ( سیاهرگی ) بالای بیضه‌ها است. شیوع آن زیر 10سال نادر است ولی در بالغین جوان 15% و در مردان نابارور 20 تا 40% می‌باشد. در کسانی که با ناباروری ثانویه مراجعه می‌نمایند یعنی قبلا بچه دار شده‌اند شیوع آن به 70% می‌رسد.

90% موارد طرف چپ و در 10% موارد دو طرفه است علت این پدیده طولانی تر بودن ورید تخلیه کننده خون بیضه چپ به ورید کلیوی و همچنین زاویه عمودی تر آن نسبت به سمت راست می‌باشد. با مطالعه ادامه مطلب از نحوه انجام، روشها، عوارض و هر آنچه مربوط به انجامجراحی واریکوسل است مطلع شوید.

واریکوسل شایع‌ترین علت قابل اصلاح ناباروری در مردان است. علت ایجاد آن اختلال در تخلیه وریدی یا نارسایی دریچه‌های وریدی بیضه است. نظریه‌های گوناگونی در مورد مکانیسم آسیب بیضه‌ها وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:
افزایش دمای بیضه‌ها یا کاهش جریان خون و اکسیژن رسانی یا انتقال مواد و متابولیت‌های کلیه‌ها و غدد فوق کلیه به بیضه‌ و یا ترکیبی از اینها.

واریکوسل می‌تواند باعث کاهش رشد بیضه و در نهایت کوچک شدن بیضه گردد. همچنین با اثر بر اسپرم‌ها باعث کاهش حرکت و تعداد آنها و تغییر مورفولوژی (شکل ظاهری) در آنها خواهد شد. واریکوسل به طور مستقیم اثری بر توانایی جنسی یا ایجاد انزال زودرس ندارد.

در بیماری که با ناباروری و واریکوسل مراجعه می‌نماید علاوه بر معاینه و شرح حال، باید حداقل دو یا سه آزمایش منی برای تصمیم گیری وجود داشته باشد. با توجه به حساسیت آزمایش باید در آزمایشگاهی انجام گردد که به طور تخصصی این آزمایش را انجام می‌دهند.

معاینه باید با دست و ابتدا در حالت ایستاده و سپس در حالت خوابیده انجام گیرد تا مشخص شود آیا با دراز کشیدن واریکوسل کاهش چشمگیر پیدا می کند یا نه که اگر نکرد سونوگرافی شکم و لگن برای بررسی بیشتر انجام شود. در زمان معاینه ممکن است وریدها مانند واریس پا قابل مشاهده باشند یا مانند کیسه پر از کرم قابل لمس باشند یا بازور زدن قابل لمس شوند که این معیارها بیانگر شدت واریکوسل می‌باشد.

در تشخیص واریکوسل معاینه بالینی حرف اول و آخر را می‌زند و سونوگرافی برای مواردی به کار می‌رود که معاینه مشکل باشد مانند بیماران بسیار چاق یا موارد خفیف. البته از سونوگرافی داپلر یا رنگی می‌توان برای تایید عود ( برگشت خون به سمت بیضه‌ها) پس از عمل کمک گرفت.

درجه بندی واریکوسل

گرید 3 : وریدها در حالت ایستاده قابل مشاهده‌اند
گرید 2 : وریدها در حالت ایستاده قابل لمس می‌باشند
گرید 1 : وریدها هنگام زور زدن قابل لمس می‌باشند
واریکوسل ساب کلینیکال: که با معاینه قابل لمس نیستند ولی با سونوگرافی تشخیص داده می‌شود.

در چه مواردی واریکوسل نیاز به درمان دارد؟

در ابتدا با توجه به اینکه بسیاری از بیماران در زمانی که تشخیص واریکوسل برای آنها گذاشته می‌شود نگران و مضطرب می‌شوند باید خاطر نشان کنم که واریکوسل یک بیماری خوش خیم است اما درمان دارویی ندارد و تنها روش درمان آن جراحی است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

تصمیم گیری برای عمل بستگی به فاکتورهای گوناگونی مانند شدت واریکوسل و سن بیمار و وضعیت باروری (تاهل و داشتن یا نداشتن فرزند) دارد. در مواردی که بیمار واریکوسل گرید دو یا سه داشته باشد و با ناباروری مراجعه نموده باشد نیاز به عمل جراحی واریکوسلکتومی دارد. اگر واریکوسل با اختلال در آزمایش منی همراه باشد باز هم نیاز به عمل دارد (همان طور که گفته شد باید حداقل دو یا سه آزمایش منی برای تصمیم گیری وجود داشته باشد).

در برخی رفرنس‌ها اگرمرد جوانی با واریکوسل قابل مشاهده یا قابل لمس (درجه سه یا دو) مراجعه نماید و فعلا قصد بچه دارشدن هم نداشته باشد برای پیشگیری از اثرات نامطلوب آن بر باروری توصیه به عمل می‌شود. درمورد جراحی واریکوسل های بسیار خفیف یا ساب کلینیکال اختلاف نظرهای بسیاری وجود دارد اما ما توصیه به عمل نکرده و فقط آنها را پیگیری می‌کنیم.

درمان واریس بیضه در اصفهان

درمان واریکوسل

همان طور که گفته شد واریکوسل درمان دارویی ندارد و تنها روش درمان آن جراحی است. روشهای درمان آن یا با روشهایی با برش جراحی است یا با روش آمبولیزاسیون (فرستادن لخته) از طریق پوست

1) روش استاندارد طلایی جراحی واریکوسل روش اینگوینال میکروسکوپیک می‌باشد که با برش کوچک پایین شکم نزدیک خارج ریشه آلت و بالای بیضه و با کمک میکروسکوپ انجام می‌شود. مزیت این روش حفظ شریان (سرخرگ) و عروق لنفاوی و عصب می‌باشد و میزان عود نیز کمتر است (حدود1تا2%).

2 )روش جراحی اینگوینال که تقریبا مانند روش اول است اما بدون میکروسکوپ انجام می‌شود و بنابراین عوارض آن بیشتر است (عود9تا16% و هیدروسل 3 تا 39%).

3) روش جراحی رتروپریتوان که با برشی بالاتر از روش قبلی انجام می‌شود. عود 11تا15% و هیدروسل 7% ممکن است ایجاد گردد.

4) روش جراحی با لاپاروسکوپ که با ایجاد حدود سه سوراخ در شکم و فرستادن گاز به داخل شکم برای ایجاد فضای کافی برای کار انجام می‌شود. اما در این روش احتمال آسیب عروق بزرگ یا روده‌ها، مثانه و... هر چند غیر معمول، ولی وجود دارد. هیدروسل 5تا 8% و عود کمتر از 2% است و احتمال آسیب شریان نیز وجود دارد.

5) روش آمبولیزاسیون از راه پوست که از راه وریدهای کنار ران به صورت موضعی لخته خون خود بیمار یا کویل یا مواد سنتتیک و مصنوعی دیگر به داخل وریدها فرستاده می‌شوند. این روش نیاز به متخصص رادیولوژی ماهر در این زمینه و تجهیزات پیشرفته دارد. عود 4 تا11% دارد. این روش در مواردی که بیش از دو بار واریکوسل عود کرده باشد توصیه می‌شود.

مراقبت پیش و پس از عمل

پس از تصمیم گیری برای عمل و انجام آزمایشات روتین خون و بررسی اسپرم موهای ناحیه عمل شب قبل یا صبح عمل تراشیده می‌شوند. ازساعت 12 شب قبل از عمل بیمار دیگر چیزی نمی‌خورد. عمل با بیهوشی عمومی یا بی‌حسی از کمر(نخاعی) بسته به شرایط بیمار و صلاحدید متخصص بیهوشی انجام می‌گردد. مدت زمان عمل بستگی به فاکتورهای گوناگون دارد و متوسط 30 تا 40 دقیقه می‌باشد.

بیمار همان روز یا فردا صبح مرخص می‌شود و به مدت حداقل 7 تا 14 روز استراحت پزشکی خواهد داشت. بهتر است نزدیکی از روز هفتم به بعد انجام شود.

عوارض

عوارض کوتاه مدت پس از عمل شامل: درد یا عفونت زخم یا خونریزی یا خونمردگی اطراف ناحیه عمل و ... می‌باشد. در برخی موارد ممکن است درد خفیفی برای مدتی باقی بماند یا بی‌حسی اطراف ناحیه عمل یا پوست کیسه بیضه ایجاد شود.

عوارض بلندمدت:
- عود واریکوسل
- هیدروسل(جمع شدن مایع اطراف بیضه)
- کوچک شدن بیضه (کمتر از 1%).

صفحه اینستاگرام

پیگیری

حدود 3 تا 4 ماه پس از عمل اولین آزمایش اسپرم انجام می‌شود و پس از آن با همین فاصله تا یک سال یا تا زمان بارداری همسر آزمایش انجام خواهد شد. میزان بارداری پس از عمل در مطالعات مختلف بین 30 تا 60% گزارش شده است. اگر زوج پس از درمان همچنان نابارور باشند توصیه به انجام روشهای کمک باروری می‌شود.

کلینیک ناباروری دکتر پیمان صالحی، آماده ارائه کلیه اقدامات درمانی ناباروری در اصفهان به همشهریان عزیز می‌باشد.


آدرس مطب : اصفهان ، اتوبان آقا بابایی ، بعد از روگذر حکیم شفائی ، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان ، طبقه دوم
تلفن : 35548081 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :حدیث [ 1394-08-19 ]
مرسی دکتر،حتما در اذائه ای که دارم منبع رو هم معرفی میکنم

پسر خوب [ 1391-08-16 ]
خووب بوود ممنوون از راهنمایی تان

ف [ 1391-08-15 ]
سلام با تشکر ؛ بسیار عالی بود

بهروز [ 1391-08-11 ]
خیلی ممنون از مطالب تخصصی و کاملتون

مریم [ 1391-08-09 ]
باعرض سلام خدمت شما و تشكر از وب سايت پرمحتواتون تقاضا داشتم درمورد ازدواج بابيمار مبتلا به واريكوسل بيشتر توضيح بفرماييد

محسن [ 1391-08-03 ]
با سلام آقای دکتر اگه ممکنه علت ایجاد واریکوسل و روش های جلوگیری از پیشرفت بیماری از گریدی به گرید دیگر را شرح دهید. متشکرم

واریوکسل دار [ 1391-07-30 ]
شما تنها دکتری هستی که به پول ویزیت فکر نمیکنی واطلاعات تونو به اشتراک میزارین ممنونم

بیری [ 1391-07-25 ]
واقعاً سایت جالبی تا بحال سایت ندیم که این چنین قادر به پاسخگویی باشد با تشکر

sara [ 1391-07-13 ]
سلام میشه در مورد ازدواج با یه مرد که بیماری واریکسول دارن بیشتر توضیح بدین؟ ممنون

محسن [ 1391-07-07 ]
سلام آقای دکتر اطلاعات عالی بود من سه روز این عمل رو انجام دادم خیلی میترسم میخواستم باهاتون مشاوره کنم لطفا

عليرضا [ 1391-06-28 ]
ا طلاعات بسيار جالبي اراىه فرموده ايد متشكرم

عبدالله [ 1391-06-27 ]
مرسی.واقعا عالی بود.موفق باشید

Sadegh [ 1391-06-17 ]
ممنون بسيار عالى،جواب تمام سؤال هايى كه تو ذهنم بود رو گرفتم توضيحاتتون كامل بود. تشكر

nilofar [ 1391-06-11 ]
با سلام.من دو هفته پیش در قسمت سوالات پزشکی سوالی در مورد واریکوسل پرسیدم..لطفا زودتر جواب بدید..من هر روز چک میکنم ولی جواب ندادید..خیلی نگرانم.منتظر جوابتون هستم..با تشکر

احسان [ 1391-06-08 ]
سلام.بسیار عالی بود ممنون از اینکه کامل توضیح داده بودید

علی [ 1391-06-05 ]
عالی بود ولی خیلی در سطح بالا توضیح داده اید اگر میشه یکم عامیانه تر شرح دهید متشکرم.

جواد [ 1391-06-03 ]
مرسی مطلب کامل بود.

احسان [ 1391-06-03 ]
بسيارعالي بوداستفاده كردم.خودمم همجين مشكلي رو دارم يعني تعداداسبرمام توآزمايشات توحدمطلوب نبود.يكشنبه عمل دارم ترسم تواينه كه احتمال داره دوباره همجين مشكلي رو بيداكنم!

امیر [ 1391-06-01 ]
خیلی عالیبود.بی زحمت ادرس و شماره تلفن مطب دکتر صالحی رو به ایملم ارسال کنید.خیلی ضروریه.

جابر [ 1391-05-25 ]
با سلام من واريكوسل خفيف دارم خيلي مفيد بود مطالبتون ممنون

عباس پوربنادكوكي [ 1391-05-22 ]
من در مورد بيماري واريكوسل اطلاع چنداني نداشتم ، بيسار روان و راحت توضيح داده شده بود ، متشكرم

احمد [ 1391-05-21 ]
ممنون از زحمتی که کشیدید، استفاده کردیم جالب بود .

نوید [ 1391-05-21 ]
سلام ممنون واقعا عالی وواضح بوذخسته نباشید

علیرضا [ 1391-05-04 ]
سلام عالی بود. موفق و پیروز باشید

رضا [ 1391-05-04 ]
خیلی خوب بود. ممنون

hossein [ 1391-05-02 ]
mamnonam-kheili mofid bod

ali [ 1391-04-25 ]
من با استمنا بسیار زیاد این طوری شدم و واریکوسل گرفتم

یاشار [ 1391-04-25 ]
با سلام و خسته نباشید.ممنونم از وقتی که برای سایت میگذارید.

النا [ 1391-04-18 ]
باعرض سلام خدمت شما و تشكر از وب سايت پرمحتواتون تقاضا داشتم درمورد ازدواج بابيمار مبتلا به واريكوسل بيشتر توضيح بفرماييد

منصوری [ 1391-04-17 ]
خدا پدر و مادرتان را بیامرزد.

داریوش [ 1391-04-16 ]
واریکوسل ساب کلینیکال: که با معاینه قابل لمس نیستند ولی با سونوگرافی تشخیص داده می شود. سلام ببخشید این مورد هم اصلا درمان دارووییی ندارد

سید [ 1391-04-14 ]
جناب دکتر صالحی با عرض سلام و خسته نباشید.و تشکر از راهنمایی شما .سوالی خدمت شما داشتم ممنون میشم اگر جوابم را بصورت ÷ست الکترونیک و یا در نظرات وبم قرار دهید . بنده در سال83 باتوجه به درد زیاد ناحیه مثانه علی الخصوص بیضه سمت چپ،پشت کمر و تورم رگهای داخل بیضه به تشخیص پزشک نیاز به عمل جراحی وارکوسل پیداکردم.که متأسفانه هنوز6-7ماه از عملم نگذشته بود که بازهمان شرایط قبل به سراغم آمد که هربار به خانواده گفتم گفتند چنین چیزی ممکن نیست و به خودت تلقین میکنی تا اینکه الان حدود8سال از این قضیه میگذرد و همیشه از درد ناحیه بیضه و آویزان بودن آن رنج می برم.از لحاظ مالی هم مشکل دارم.اول اینکه می خواستم ببینم اگر مدت زیادی از این جریان بگذرد باعث بدتر شدن شرایط می شود و تأخیر در عمل مضر است یا خیر2-چطور می توانم موقع شدت درد علی الخصوص هنگام درس خواندن به کاهش آن اقدام کنم و3-آیا راهی هست که با کمترین هزینه و بهترین نوع عمل(منظور عملی که برگشت ناپذیر باشد) در بهتر شدنم کمکم کند .4- امکان دارد با این شرایط از لحاظ استخدام علی الخصوص در نظام مشکل پیدا کنم؟ممنون از حوصله ای که به خرج دادید.

مجید [ 1391-04-09 ]
سلام,ممنون؛خوب بود ولی ای کاش همش راجع به مواردش برا متاهلین نمیگفتین,من مجردم و نمیدونم باید چیکار کنم

kiyansaadat [ 1391-04-09 ]
سلام خدا قوت و ممنون

bahman [ 1391-04-07 ]
مرسی اقای دکتر عالی بود دستت خوش به دکتور گیان (تشکر با زبان کوردی)

تالار [ 1391-04-06 ]
خیلی خوب بود برام دعا کنید

سولماز [ 1391-04-01 ]
از شما بخاطر این مطالب جامع وارزشمندتون سپاسگذارم.شوهرمن هم دچار چنین بیماری شده وعمل برای ایشون تجویز شده.با مطالب شما تصمیم گیری برای ما آسونتر شد.باتشکر وسپاس فراوان!

انوش [ 1391-03-28 ]
این مطالب بسیار مفید بود وما را در تصمیم گرییمان کمک کرد. تشکر

علیرضا [ 1391-03-26 ]
با سلام : بسیار جامع و مفید فرمودید .موفق باشید

jaber [ 1391-03-25 ]
motshakeram

حامی [ 1391-03-17 ]
سلام ممنون عالی بود

آراز [ 1391-03-09 ]
سلام خیلی ممنون از مطالب مفید و واضح نگران که نیستم ولی آیا امکان داره ناباروری درمان پیدا نکنه

قيوم [ 1391-03-08 ]
سلام سايت خوبي بود و از نگراني هام كم شد.با آرزوي اينكه هيچ بيماري بدون درمان نماند.

احمد [ 1391-03-07 ]
سلام با سپاس فراوان از اطلاعات خوبتان ـرزوی سعادت و سلامت میکنم براتون متشکریم

علی [ 1391-03-02 ]
سلام عالی بود اقای دکتر.سایت جامع کاملی هست

ایمان [ 1391-02-31 ]
واقعا عالی

سامی [ 1391-02-26 ]
خیلی کامل توضیح داده بودید با تشکر از سایت خیلی خوبتون

marjan [ 1391-02-23 ]
عالی بود ولی کاش از درمان واریکوسل با دارو هم توضیح میدادین.بدون جراحی

amir [ 1391-02-20 ]
kheili khob bod mamnon

داود [ 1391-02-15 ]
بسیار عالی بسیار پر محتوا و مفید ای کاش همه دکتر ها مثل شما بودند

A . B [ 1391-02-13 ]
خیلی از اضطرابم کمتر شد. ممنونم

m [ 1391-02-01 ]
kheili khob bod .shoharam 2chare in bimarie

احمد صباغیان [ 1391-02-01 ]
جناب دکتر من دچار همین بیماری بودم مطالب شما تصمیم منو برای جراهی راسخ کرد الان 45روزه عمل شدم از دردم کم شده از شما متشکرم

reza [ 1391-01-20 ]
خوب بود ممنونم

عباس کشاورز [ 1391-01-20 ]
بسیار عالی و واضح توضیح دادید مرسی

امیر [ 1391-01-14 ]
خیلی ممنون آقای دکتر به تمام سوالاتی که در ذهنم داشتم رسیدم . از خدا خواهانم به تمام آرزوهای قلبی خود برسید

form [ 1391-01-04 ]
az site por mohtavaton mamanonam

رضا [ 1390-12-19 ]
آقای دکتر متشکر خیلی خوب است خدا قوت

بهنام کیومرثی [ 1390-12-15 ]
سلام با کمال تشکر از اطلاعات مفید و ارزنده شما کمتر دکتری را مشاهده کرده ام که در امر اطلاع رسانی به عموم مردم مانند شما باشد و این جای تبریک و تشکر از شما را دارد

علي [ 1390-12-03 ]
واقعا دست درد نكنه،به همه سولاتم رسيدم.

آرش [ 1390-11-25 ]
با سلام خیلی تشکر میکنم از این سایت علی . واقعا خوب بود. اطلاعات خیلی کامل و مفید بود.

بهروز [ 1390-11-15 ]
سايت عالي دارين ___ موفق و مؤيد باشيد___

علی عبدالهی [ 1390-11-13 ]
با سلام جناب آقای دکتر صالحی ضمن تشکر فراوان ازتوضیحات بسیار جامع و کامل شما خواشمند است در صورت امکان اطلاعاتی در خصو ص عارضه فتق نیز در وب سایتتان منتشر نمایید.

امید [ 1390-10-20 ]
تشکر از زحمات شما موفق باشید

علی [ 1390-10-08 ]
Dr jan salam,mamnoon az site jalebetoon,3PAS.

لاوین [ 1390-08-27 ]
با سلام و تشکر بی نهایت از مطالب جالبتون که بدرد همسرم خورد.

حسام [ 1390-08-27 ]
سلام دست شما درد نكند به خاطرمطالب كامل وجامع.

حسام [ 1390-08-27 ]
سلام دست شما درد نكند به خاطرمطالب كامل وجامع.

جواد حداد [ 1390-08-18 ]
آقای دکتر سلام - خیلی تشکر از مطلب بسیار جالب - مطالعه کردم مفید بود

zahra [ 1390-08-14 ]
با تشکر از مطالب دقیقی که در این جا جمع اوری کردین

مهدی [ 1390-08-08 ]
سلام آقای دکتر. به عنوان یک فرد مبتلا و تازه عمل جراحی شده که در استراحت پزشکی به سر میبرم از صحت اطلاعات و مطالب دقیق و جامع و موشکافانه حضرتعالی تقدیر و تشکر می نمایم.

سهندمنافی مقصودلو [ 1390-07-15 ]
ممنون از مطالب پرمهتویاتتان

amir [ 1390-07-06 ]
good

سعید [ 1390-07-01 ]
ممنون آقای دکتر از بابت مطالب مفیدی که بصورت خلاصه و مرتب و کامل درسایت قرار دادید

علي [ 1390-06-26 ]
سلام از اطلاعات خوبي كه برايم گذاشتي ممنونم پ 20 ساله ديروز عمل واريكوسل شد

saeidf61 [ 1390-05-24 ]
نكات آموزنده خوبي داشت فقط اگه امكانش هست در مورد واريكوسل گراد1 هم توضيح بدين كه آيا ممكنه بزرگتر بشه ويا درحال حاضر نياز به درمان داره ممنون از سايت خوبتون

حامد [ 1390-05-22 ]
باتشکر ازمعرفت شما نهایت راهنمای گرفتم

علی اکبر [ 1390-05-11 ]
خیلی ممنون از مطالب ارزشمندتتون.اگر پزشک مجربی را در اصفهان میشناسید لطفا به من معرفی کنید.من تازه عمل کردم.

مسعود [ 1390-03-10 ]
سلام خيلي عالي بود باتشكر

زهرا [ 1390-03-07 ]
باعرض سلام خدمت شما و تشكر از وب سايت پرمحتواتون تقاضا داشتم درمورد ازدواج بابيمار مبتلا به واريكوسل بيشتر توضيح بفرماييد

mohsen ayati [ 0000-00-00 ]
behtar bood baezi az mataleb tavasot akse pezeshki bishtar tozih dade mishod. dar kol khob bood.

Ali [ 1390-01-25 ]
بسيار عالي بود. اگه ميشه يه پزشك حرفه اي در درمان به روش اینگوینال میکروسکوپیک در تهران به من معرفي كنيد. ممنون.

رضا [ 1390-01-17 ]
بسیار عالی بسیار پر محتوا و مفید

ali [ 1389-12-25 ]
mamnooooooooon

محمد [ 1389-12-09 ]
سلام ممنونم از این مطلب. خیلی کمکم کرد و از نگرانیم کم کرد...

حسین نیازی [ 1389-12-03 ]
سلام. سایت واقعا مفید است.متشکریم.

بابک [ 1389-10-22 ]
سلام آقای دکتر عزیز.وقعا سات خیلی جالبی بود برام,چنین سایت پر محتوایی ندیده بودم.خیلی کامل هست.هر چی که می خواستم بدونم پیدا کردم.آخه من خودم عمل واریکوسل انجام دادم.ممنونم.

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سندروم مثانه دردناکسندروم مثانه دردناک

سندروم مثانه درناک یا اینترستیشیال سیستیتیس، جزو بیماری‌های مزمن کلیه و مجاری ادراری می‌باشد که با علائمی مانند؛ سوزش ادرار، تکرر ادرار، حساسیت یا درد لگن و احساس درد و فشار در مثانه همراه است. شدت این علائم بسته به پیشرفت بیماری، از شخصی به شخص دیگر ممکن است متفاوت باشد ... ادامه مطلب

التهاب مثانه یا سیستیتالتهاب مثانه یا سیستیت

التهاب مثانه را سیستیت (Cystitis) بیماری است که شیوع آن در خانم‌ها بیش از آقایان می‌باشد. این عارضه ممکن است پیامد عفونت مثانه یا سندروم مثانه دردناک و غیره باشد. اغلب افراد التهاب مثانه را همان عفونت مثانه تصور می‌کنند، که البته چنین نیست ... ادامه مطلب

شایعترین علت ناباروری در مردانشایعترین علت ناباروری در مردان

اگر زوجی طی یک سال با وجود داشتن رابطه جنسی، بدون روشهای جلوگیری، بارور نشوند در تعریف ناباروری قرار می‌گیرند. در حال حاضر با استفاده از روشهای جدید درمان ناباروری، تمامی زوجهای نابارور می توانند امکان فرزند دار شدن را در داخل كشور داشته باشند ... ادامه مطلب

درباره ما

دکتر پیمان صالحی
بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان و اختلالات جنسی

انجام جراحی های میکروسکوپیک ناباروری ، جــراحی میـکروسـکوپیک واریـکوسل ، جراحی میکروسکوپیک بازگرداندن وازکتومی ، عمل جــراحی نمونـه بـرداری بیــضه بـا روش میـکروسکوپیــک ( میکروتـسه )


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین